قدرشناسی از رشادت آتش نشانان به اندازه روشن کردن یک شمع

قدرشناسی از رشادت آتش نشانان به اندازه روشن کردن یک شمع

جمعی از شهروندان رشت، با روشن کردن شمع در محل ایستگاه شماره چهار آتش نشانی این کلانشهر واقع در روبروی بوستان ملت، علاوه بر گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان آتش نشان حادثه ساختمان پلاسکوی تهران، قدرشناسی خود را نسبت به تلاش های آتش نشانان ابراز کردند.

82394880 71341966 768x512 300x200 - قدرشناسی از رشادت آتش نشانان به اندازه روشن کردن یک شمع

 به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از گیل خبر، خبری به یکباره در کشور پیچید، آتش سوزی در ساختمان پلاسکو در پایتخت و مهمترین وظیفه مهار و اطفای آن برعهده کسانی است که به دل آتش زده و با به خطر انداختن زندگی خود، زندگی صدها تن را نجات می دهند و در این بین چه بسیارند شهدای آتش نشانی که در راه خدمت به خلق که به فرموده پیامبر اسلام بالاترین خدمت هاست، جان خود را فدا کرده و شهد شهادت می نوشند.
اگرچه جسم شهدای آتش نشان بین مردم نیست، اما مردم فهیم و با فرهنگ و همیشه درصحنه نشان دادند که قدرشناسی در خون ایرانیان است و خدمات شایسته از سوی هر خدمتگزاری، به آسانی فراموش نمی شود.
از حضور کودکی با ماشین آتش نشانی اسباب بازی در این مراسم تا اشک های دیدگان بانوان و صدای گریه مردان، همگی حاکی از آن بود که اگر چه آتش نشانان با بال های سوخته به ابدیت پرواز کردند، اما یاد و خاطره شان پایدار و راهشان همواره مستدام است.
مردم فهیم و با فرهنگ شهر رشت با حضوری خودجوش در ایستگاه آتش نشانی شماره چهار این کلانشهر، با روشن کردن شمع یاد و خاطره شهدای آتش نشان را گرامی داشته و برای سایر آتش نشانان آرزوی تندرستی و سلامت کردند.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی رشت شامگاه جمعه دراین مراسم با اظهار تشکر از حضور مردم و قدرشناسی آنان اظهار کرد: با حضورتان ثابت کردید که مردم خوب، فهیم و بافرهنگ ایران همواره و درتمامی شرایط حامی آتش نشانان هستید که حافظ جان و مال مردم هستند.
بابک رمضانی افزود: ما به عنوان مدافعان شهر سوگند خورده ایم با تمام وجود و برای خدمتگزاری به مردم تلاش کنیم و از این پس نیز با جدیت بیشتر در ارائه خدمات بهتر گام برخواهیم داشت تا همشهریانمان در امنیت و آسایش کامل روزگار سپری کنند.
وی ادامه داد: از مردم می خواهم برای رهایی و سلامتی عزیزانی که در زیر آوار هستند، دعا کنند.
سخنگوی شورای اسلامی کلانشهر رشت نیز در این مراسم با اشاره به فاجعه مجتمع پلاسکوی تهران و محبوس شدن آتش نشانان در زیر آورارها به خبرنگار ایرنا گفت: فاجعه هایی از این دست همواره زنگ خطر را برای پیشگیری از حوادثی مشابه آن در سایر نقاط کشور به صدا درمی آورد.
فاطمه شیرزاد با اشاره به حضور مردم در گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش نشان افزود: اظهار همدردی مردم فهیم رشت همواره در همه صحنه های سیاسی و اجتماعی قابل ستایش است.
وی ادامه داد: مسئولان نیز باید قدر این مردم را دانسته و با ارائه خدمات رفاهی بهتر ، در راه خدمتگزاری به شهروندان از هیچ کوششی فروگذار نباشند.
ساختمان تجاری پلاسکو روز (پنجشنبه) دچار حریق شد و به دلیل حجم گسترده آتش و فرسودگی، فرو ریخت که در پی این حادثه، تعدادی از آتش نشانان فداکار زیر آوار ماندند.
هیات دولت نیز در اطلاعیه ای، با تجلیل از بزرگ مردان ایثار و فداکاری که در حادثه آتش سوزی مجتمع پلاسکو جان باختند، روز شنبه را عزای عمومی اعلام کرد. .
سازمان آتش نشانی و خدمات ایمن کلانشهر رشت، ۱۲ ایستگاه آتش نشانی دارد.