قرآن کتابی فوق بشر و معجزه بزرگ آسمانی است افتتاحیه سی و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم

قرآن کتابی فوق بشر و معجزه بزرگ آسمانی است

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه قرآن کتابی فوق بشر و معجزه بزرگ آسمانی است، گفت: قرآن یک معجزه گویاست که نیاز به معرفی ندارد.

IMG15313665 - قرآن کتابی فوق بشر و معجزه بزرگ آسمانی است

به گزارش خبر فوری رشت حجت الاسلام ولی عادلی، مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان امشب (۲۵مهر) در افتتاحیه سی و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم در مجتمع زیبا کنار رشت اظهار داشت: مقام معظم رهبری در بیست و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم در خراسان جنوبی فرمودند:  امروز دنیای اسلام احتیاج دارد به درسی که قرآن به ملت ها داده است برای استقامت، ایستادگی، حیات طیبه و عزت اسلامی. درس های قرآن در این زمینه، درس های حیات‌بخشی است؛ ما به این درس ها احتیاج داریم. همین اندازه که شعاع مفاهیم اصلی قرآن در کشورهای اسلامی پرتوافکن شده است، شما می بینید جهت حرکتهای مردمی، جهت اسلامی است. در گذشته اینجور نبود. در گذشته، هر جا یک حرکت اجتماعی در کشورهای اسلامی اتفاق می افتاد، جهت، جهت تفکر چپ و تفکرات مارکسیستی و سوسیالیستی بود؛ اما امروز هرجا حرکتی اتفاق میافتد، جهت، جهت اسلامی است.

 

وی با بیان اینکه قرآن کتابی فوق بشر و معجزه بزرگ آسمانی است، افزود: قرآن یک معجزه گویاست که نیاز به معرفی ندارد.

 

مدیرکل اوقاف وامور خیریه گیلان با بیان اینکه قرآن پس از وفات حضرت محمد به دعوت خود ادامه می دهد، گفت: قرآن نیاز به زمان و مکان ندارد و همانند ۱۴۰۰ سال گذشته تاثیرگذار است و تا انتهای زمان پیش خواهد رفت.

 

حجت الاسلام عادلی تصریح کرد: الفاظ قرآن در اعماق جسم و جان انسان ورود می کند و با اندیشه و افکار انسان سر و کار دارد.

 

وی با بیان اینکه اگر همه جن و انس همکاری کنند که کتابی مانند قرآن را بیاورند موفق نخواهند شد، خاطرنشان کرد: میزبانی این مسابقات برای گیلان افتخار بزرگی است.

 

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان اظهار داشت: بیش از ۵۰ جلسه در سطح ستاد معین و اجرایی برای تعاملات لازم تشکیل شد.

 

حجت الاسلام عادلی با بیان اینکه ۴۴۰ بقعه متبرکه در گیلان وجود دارد که همچون نگینی می درخشد، افزود: این بستری که برای گیلان ایجاد شد با همکاری مسئولان این استان انجام شده است.