قطار رشت – مشهد همه روزه می‌شود

قطار رشت – مشهد همه روزه می‌شود

غلامحسین ولدی، درباره افزایش سیر قطارهای مسافری راه آهن شمال ۲ افزود: قطار رشت – مشهد و برعکس از یازدهم آبان ماه ساعت ۱۷ و ۲۰ دقیقه از رشت به مقصد مشهد حرکت می‌کند و ساعت ۹ و ۴۰ دقیقه روز بعد وارد مشهد می‌شود.

e1551529354922 450x300 - قطار رشت – مشهد همه روزه می‌شود

وی ادامه داد: همچنین حرکت این قطار از یازدهم ابان ماه از مشهد به سمت رشت ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه در نظر گرفته شده و ساعت ۹ و ۱۰ دقیقه به مقصد خواهد رسید.

 

وی بیان کرد: برای قطار مسافری رشت به مشهد و برعکس ۱۰ سالن چهار تخته ۴۰ نفره و ظرفیت در مجموع ۴۰۰ نفر در نظر گرفته شده است.

 

ولدی تاکید کرد: در صورت تردد قطار ذکر شده با ضریب اشغال بالا و استقبال مسافران تثبیت این قطار در مسیر رشت به مشهد و برعکس تضمین خواهد شد.

 

وی گفت: برای آسایش حال مسافران در حین سفر سالن های چهار تخته چهار ستاره پارسی سپهر متعلق به شرکت حمل و نقل ریلی رجا برای سازمان قطار مذکور اختصاص داده شده است.

 

ولدی همچنین از تغییر ساعت قطار رشت- تهران و بالعکس خبر داد و افزود: از یازدهم آبان ماه جاری ساعت حرکت قطار رشت به تهران ساعت ۱۵ و حرکت این قطار از تهران به رشت ساعت هشت و ۲۵ دقیقه تغییر پیدا کرده است.

 

به گزارش رشت۲۰-  هزینه بلیت سالن اتوبوسی معمولی قطار رشت – تهران بین ۴۰ هزار و ۷۰۰ و ۷۴ هزار و ۳۰۰ تومان ، اتوبوسی vip بین ۴۹ هزار و ۷۰۰ تا ۹۱ هزار و ۵۰ تومان و سالن کوپه ای بین ۸۲ هزار و ۹۰۰ تومان تا ۱۰۷ هزار و ۳۵۰ تومان شناور است.

 

بلیت قطار مسافری رشت – مشهد نیز بین ۱۷۵ تا ۲۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان متغیر است.

 

نیمه اسفندماه سال گذشته راه آهن قزوین – رشت با حضور رئیس جمهوری و هیأت هایی خارجی، به طور رسمی افتتاح شد. راه آهن قزوین – رشت به صورت یک خطه، از ایستگاه سیاه چشمه در شمال غرب قزوین و قبل از شهر تاکستان از خط آهن اصلی تهران – تبریز منشعب شده و با گذر از روستاهای کوهین و شیرین سو در محدوده شهرهای لوشان، منجیل، رودبار، رستم آباد و امامزاده هاشم ادامه مسیر داده و به ایستگاه رشت می رسد.