قطر سرزمین منفورها؟!

قطر سرزمین منفورها؟!

به گزارش رشت ۲۰; فوتبال یکی از معدود ورزش هایی در جهان به حساب می آید که می تواند همزمان قلب میلیون ها نفر را شاد و برای بسیاری نیز ملال آور باشد.

قطعا واژه گلزنی در فوتبال و پیروزی در مسابقات آن همواره ذهن شما را به پیروزی،شور  و شعف  سوق می دهد اما تنها چند کیلومتر آن طرف تر از خاک کشورمان، لیگی در جریان است که گلزنی در آن باعث آه و افسوس بسیاری می شود.

درست چند روز پیش بود که رامین رضاییان مدافع راست تیم ملی کشورمان در انتقالی غیر منتظره به  الشحانیه پیوست، دفاع راستی که سر لج بازی با برانکو مجبور شد پرسپولیس را ترک کند، حالا پس از یکی – دو فصل در تیمی توپ میزند که سطح بسیار پایین تری نسبت به تیم های باشگاهی ایران دارد.

رامین رضاییان
رامین رضاییان

اما قصه رامین زمانی غمناک می شود که در اولین دیدار تیمش مقابل الدحیل در لیگ ستارگان قطر از روی ضربه کاشته دیدنی گلزنی می کند، برای رسیدن به عمق فاجعه فقط کافی است که یک لحظه چشم ها را بست و به حضور رضاییان در فینال آسیا فکر کرد.

کاش قصه فقط به حضور رامین رضاییان در قطر ختم می شد، درد هواداران پرسپولیس هر هفته با پنالتی گرفتن های مهدی طارمی برای الغرافه تازه می شود، به راستی الغرافه چه دستاورد مهمی برای طارمی داشت که او به جای ماندن  و رسیدن به توپ طلای آسیا با لباس پرسپولیس تصمیمی گرفت پل های پشت سر خود را خراب کند.

مهدی طارمی
مهدی طارمی

لیگ ستارگان قطر فقط برای قرمزها دردناک نیست بلکه آبی های پایتخت نیز از این لیگ خاطره خوشی نداشته و ندارند، هنوز هیچ یک از هواداران استقلال چشمان منتظر تیام را در اواسط فصل فراموش نکرده اند، جایی که مجیدی قرار بود برای رسیدن به دخترش به امارات سفر کند ولی به یک باره سر از قطر در آورد و به ضرس قاطع می توان گفت که یک قهرمانی را از استقلال گرفت.

حال و روز این فصل استقلال نیز چندان بی ارتباط با لیگ ستارگان نیست، فرو رفتن استقلال در باتلاق ربطی به خروج تیام و جپارف ندارد بلکه این بی وفایی فرمانده بود که باعث شده استقلال این فصل در هیچ تورنمنتی شانس کسب جام را نداشته باشد.

ابراهیمی - خانزاده
ابراهیمی – خانزاده

نحسی لیگ قطر البته فقط مختص سرخآبی های پایتخت نیست، این لیگ یکی از منفور ترین بازیکنان ملی را نیز در خود جای داده است، بیش از ۹۰% جامعه ورزشی ایران بر این باورند که محمدرضا خانزاده لیاقت پوشیدن پیراهن تیم ملی را ندارد ولی لیگ ستارگان کاری کرد که بهانه جور شدن بلیت سفر به امارات و بازی در جام ملت ها برای او  به راحتی فراهم شود.