قطع برق بوستان کتاب رشت در سایه نبود هماهنگی لازم میان ادارات و شهرداری

قطع برق بوستان کتاب رشت در سایه نبود هماهنگی لازم میان ادارات و شهرداری

به گزارش رشت۲۰; چندی پیش بود که بهراد ذاکری عضو شورای شهر رشت در نامه‌ای به استاندار گیلان با ارائه پیش‌نویس پیشنهادی نظام‌نامه تشکیل کارگروه مدیریت یکپارچه شهری خواستار تشکیل کارگروهی برای هماهنگی میان دارات کل استان همچون گاز، آب، برق و مخابرات با شهرداری رشت شده بود.

پس‌ازاین موضوع اما درخواست عضو شورای شهر رشت عملاً بدون جواب باقی ماند و نبود این کارگروه بسیار با اهمیت امروز به یکی از معضلات جدی برای شهر رشت بدل شده است.

نکته قابل‌تأمل در این طرح آن است که شهرداری مبالغ بسیاری را از ادارات مذکور بابت حفاری‌های صورت گرفته در سطح شهر و عدم آسفالت آن توسط این ادارات بستانکار است و با ایجاد یک تعامل مناسب از حجم ناهماهنگی بین ادارات و شهرداری جلوگیری خواهد شد.

جالب آنکه این طرح به‌طور پایلوت برای شهر رشت پیشنهاد شده بود که متأسفانه مورد توجه قرار نگرفت. این در شرایطی است که حدود دو ماه قبل بسته شدن یک سرویس بهداشتی عمومی در شهر رشت به دلیل عدم پرداخت پول برق مورد انتقاد شهروندان و رسانه‌ها واقع شده بود.

بااین‌حال چند شب قبل گزارش‌ها حکایت از آن داشت که برق بوستان کتاب شهر رشت واقع در خیابان آیت‌الله رودباری قطع‌شده است! موضوعی که در صورت وجود یک کارگروه میان ادارات گاز، آب، برق و مخابرات با شهرداری رشت شاید هرگز رخ نمی‌داد.