قطع برق و گاز آسیب جدی به حوزه تولید و اشتغال وارد می‌کند

قطع برق و گاز آسیب جدی به حوزه تولید و اشتغال وارد می‌کند

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از تسنیم، فرهاد دلق‌پوش عصر امروز در جلسه اضطراری بررسی وضعیت گاز و برق اظهار داشت: قطع ناگهانی گاز و برق صنایع گیلان، آسیب جدی به حوزه تولید و اشتغال وارد می‌کند.

1396110814002176013154324 1 - قطع برق و گاز آسیب جدی به حوزه تولید و اشتغال وارد می‌کند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان خاطرنشان کرد: با توجه به تحریم‌های ظالمانه‌ اقتصادی که فشار سنگینی بر بدنه صنعت کشورمان وارد کرده است ضروری است برخی مسائل مانند قطعی گاز و برق با مدیریت صحیح و اطلاع رسانی دقیق از صدمات آن جلوگیری شود.

دلق‌پوش بر لزوم تامین سوخت ژنراتورهای واحد‌های تولیدی و تخصیص سوخت جایگزین برای صنایع تصریح کرد: حتی اگر هیچ چاره‌ای جز قطع برق و گاز نباشد حتما باید موارد جبرانی و تمهیدات ویژه برای کاهش عوارض و خسارات ناشی از این شوک لحاظ شود.

وی خاطرنشان کرد: تا زمان عادی شدن وضعیت انرژی همه ما وظیفه داریم در حمایت از فعالان صنعتی به صورت جهادی و با تشکیل اتاق فکرهای تخصصی و شناسایی نقاط آسیب‌پذیر از بروز خسارت‌ها تا حدودی جلوگیری کنیم.

رئیس سازمان صمت گیلان پس از شنیدن نظرات تخصصی مدیران شرکت‌های گاز و توزیع نیروی برق و شرکت پخش فراورده‌های نفتی گیلان گفت: در جهت مدیریت تبعات منفی بر بخش تولید، دغدغه‌های صاحبان صنایع و کارخانجات گیلان به وزارتخانه‌های ذی‌ربط منتقل شود تا تدابیری برای رفع چالش‌های آنی اتخاذ گردد.

دلق‌پوش همچنین به معاونت امور صنایع و معادن سازمان تاکید کرد و اظهار داشت: ضمن ارتباط مداوم با مدیران واحد‌های صنعتی به صورت مرتب جلسه کمیته کارشناسی با حظور مسئولین مربوطه تشکیل و نسبت به اولویت‌بندی واحد‌های حساس و بحرانی توجه شود‌.