قطع مکرر برق و مردمی که گله‌مند هستند از ابتدای فصل تابستان مردم بسیاری از نقاط کشور با مشکل کمبود برق مواجه بودند که استان گیلان نیز یکی از این نقاط بود که ساکنانش از این وضعیت ناراضی هستند.

قطع مکرر برق و مردمی که گله‌مند هستند

به گزارش رشت۲۰، کمبود انرژی برق در تابستان امسال و اعمال خاموشی برای مدیریت مصرف برق از جمله مشکلاتی است که تحمل سختی‌های فصل تابستان را برای مردم بسیاری از نقاط کشور از جمله استان گیلان سخت کرده است.

مردمی که باید روزانه حدود “۲ ساعت” قطع برق را تحمل کنند و علاوه بر این مشکلات مانند از کار افتادن وسایل برقی، قطعی آب ساختمان‌های دارای پمپ آب، فساد مواد غذایی و تعطیلی کاسبی خود را نیز به جان بخرند.

 

اصلی‌ترین علت نارضایتی مردم و گله‌مند بودنشان از قطعی برق می‌توان در بی‌برنامگی شرکت توزیع نیروی برق در زمینه اعمال خاموشی‌ها دانست زیرا مردم معتقدند که خاموشی‌ها بر اساس جدولی که در سایت شرکت توزیع نیروی برق قرار داده شده اعمال نمی‌‌شود و آنها را دچار مشکل و بی‌برنامگی می‌کند.

 

یکی دیگر از دلایل دیگری که تحمل این وضعیت را برای مردم سخت کرده است تبعیض قائل شدن در قطعی برق میان مناطق مختلف شهر است.

 

مردم معتقدند که در شهر رشت در منطقه‌ای مانند “پل عراق” که جزء مناطق متوسط به حساب می‌آید خاموشی بیشتر اعمال شده و در منطقه‌ای مانند “گلسار” که منطقه ثروتمندی از خاموشی یا اعمال نمی‌شود و یا مدت زمان کوتاهی را به خود اختصاص می‌دهد.

 

برخی دیگر از مردم کهنه بودن و عدم بازسازی پست‌ها و کابل‌های انتقال برق را علت قطع مداوم برق می‌دانستند و معتقد بودند که اگر این تجهیزات بازسازی و نوسازی شوند می‌توانند برق را به‌خوبی و به میزان کافی منتقل کنند.

 

استان گیلان در تابستان امسال گرمای بی‌سابقه‌ای را تجربه کرد و کمبود نیروی برق و اعمال خاموشی نیز مزید بر علت شد تا فشار بیشتری به مردم وارد شده و انجام فعالیت‌های روزمره را برای آن‌ها سخت‌تر کند.