قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۰۳/۱۱ | نگرانی از جنگ تجارت جهانی در حالی که نگرانی ها از وقوع جنگ تجاری در بین اقتصادهای جهان مجددا بالا گرفته و تقویت ارزش دلار در کنار آمارهای مثبت از اقتصاد آمریکا بر بازار سایر افکنده است، قیمت طلا امروز شاهد افزایشی ناچیز بود.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۰۳/۱۱ | نگرانی از جنگ تجارت جهانی

به گزارش رشت۲۰؛  به نقل از رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۰۴ درصد افزایش به ۱۲۹۸ دلار و ۹۸ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا اما امروز با ۰٫۱۴ درصد کاهش به ۱۳۰۲ دلار و ۹۰ سنت رسید.

1396071412090171512154684 300x209 - قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۰۳/۱۱ | نگرانی از جنگ تجارت جهانی

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی امروز با ۰٫۱ درصد افزایش به ۹۴٫۱۱۷ رسید.

به گفته مارک تو، تحلیلگر گروه مالی وینگ فانگ در هنگ کنگ، حرکت فعلی قیمت طلا نشان می دهد که سرمایه گذاران چندان نگران اختلافات تجاری کشورها نیستند.

تو افزود: «این بلاتکلیفی ها فعلا پابرجا خواهد بود، بنابراین دیر یا زود سرمایه گذاران باید به آنها عادت کنند.» وی پیش بینی کرد که قیمت طلا در محدوده ۱۲۹۶ تا ۱۳۰۵ دلار باقی بماند.

نگرانی ها از بروز یک جنگ تجاری جهانی پس از آن پدیدار شد که آمریکا تعرفه های واردات فولاد و آلومینیوم را علیه کانادا، مکزیک و اتحادیه اروپایی به اجرا گذاشته و به معافیت ۲ ماهه این کشورها از این تعرفه ها پایان داد. کانادا و مکزیک اقدامات تلافی جویانه ای را علیه آمریکا به اجرا گذاشته اند.

در همین حال، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دیروز شانس توافق سریع با کره شمالی بر سر دست برداشتن این کشور از تسلیحات هسته ای اش را کم دانست.

به گفته تو، تنش های سیاسی و اقتصادی می تواند تا حدی موجب تقویت قیمت طلا شود، اما افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو آمریکا در ماه جاری میلادی احتمالا مانع از رشد بیشتری قیمت فلز زرد خواهد شد.