قیمت سکه تمام طرح جدید؛ سکه طرح جدید ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان / سکه و طلا همچنان می تازند

قیمت سکه تمام طرح جدید؛ سکه طرح جدید ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان / سکه و طلا همچنان می تازند

به گزارش رشت۲۰؛ محمد کشتی آرای، کارشناس بازار سکه و طلا گفت: قیمت جهانی طلا همچنان به روال روز‌های گذشته در حال کاهش است و امروز هم با کاهش چند دلاری به یک هزار و ۸۵۳ دلار در هر اونس و قیمت هر اونس نقره هم ۲۲ دلار و ۷۸ سنت رسید. در بازار داخلی بهای سکه و طلا همچنان تحت تاثیر قیمت ارز و تقاضا با افزایش مواجه است.

 

.jpg - قیمت سکه تمام طرح جدید؛ سکه طرح جدید ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان / سکه و طلا همچنان می تازند


محمد کشتی آرای، کارشناس بازار سکه و طلا در خصوص وضعیت امروز بازار طلای کشور گفت: قیمت جهانی طلا همچنان به روال روز‌های گذشته در حال کاهش است و امروز هم با کاهش چند دلاری به یک هزار و ۸۵۳ دلار در هر اونس و قیمت هر اونس نقره هم ۲۲ دلار و ۷۸ سنت رسید. در بازار داخلی بهای سکه و طلا همچنان تحت تاثیر قیمت ارز و تقاضا با افزایش مواجه است.

کارشناس بازار سکه و طلا افزود: در بازار امروز سکه طرح قدیم با قیمت ۱۳ میلیون هزار تومان، سکه طرح جدید ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و نیم سکه هم باقیمت ۷ میلیون و ۳۵۰ تومان داد و ستد شد. ربع سکه هم با قیمت ۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و سکه‌های یک گرمی هم با قیمت ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خرید و فروش شد.

کشتی آرای گفت: هر مثقال طلای آب شده ۱۷ عیار با قیمت ۵ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان، یک مثقال طلای ۱۸ عیار با قیمت ۵ میلیون و ۸۰۲ هزار تومان و یک گرم طلای ۱۸ عیار هم با قیمت یک میلیون و ۲۶۵ هزار تومان معامله شد.

او در ادامه افزود: یک گرم طلای ۲۰ عیار با قیمت ۱ میلیون و ۴۰۵ هزار تومان، یک گرم طلای ۲۱ عیار با ۱ میلیون و ۴۷۵ هزار و ۷۰۰ تومان، یک گرم طلای ۲۲ عیار با ۱ میلیون و ۵۴۵ هزار تومان و یک گرم طلای ۲۴ عیار با قیمت ۱ میلیون و ۶۸۵ هزار تومان قیمت‌گذاری شد.

این فعال بازار طلای و جواهر کشور در پایان گفت: حباب سکه طرح جدید با افزایش به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.