قیمت پراید ۱۱۱ و پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و رنو ساندرو در بازار چند؟/ فهرست قیمت روز خودرو در بازار آزاد

قیمت پراید ۱۱۱ و پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و رنو ساندرو در بازار چند؟/ فهرست قیمت روز خودرو در بازار آزاد

به گزارش رشت۲۰؛ طی ماه‌های گذشته و با افزایش نرخ ارز قیمت خودرو‌های داخلی به صورت افسار گسیخته‌ای رشد کرد، البته کارشناسان بازار خودرو می‌گویند که علاوه بر نوسان بازار ارز، کمبود عرضه و تورم انتظاری هم در رشد قیمت خودرو نقشی مهم را ایفا کردند و تا بازگشت آرامش به بازار ارز و برقراری تعادل میان عرضه و تقاضا، قیمت خودرو‌های داخلی افزایشی خواهد بود.

ماشین - قیمت پراید ۱۱۱ و پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و رنو ساندرو در بازار چند؟/ فهرست قیمت روز خودرو در بازار آزاد
اگر چرخی در بازار خودرو بزنید با قیمت‌های سرسام آور خودرو‌های داخلی مواجه می‌شوید، این درحالی است که خرید و فروش به کمترین حجم خود رسیده و فعالان بازار از رکود سنگین حاکم ناراضی هستند، اما همچنان سیگنال‌ها حکایت از روند صعودی قیمت‌ها دارد، قیمت پراید X۱۱۱ که در ابتدای سال دم در کارخانه حدود ۴۰ میلیون تومان در اختیار مشتری قرار می‌گرفت، حالا به ۱۱۲ میلیون تومان رسیده است، پراید X۱۳۱ هم در مرز ۱۰۰ میلیون تومان قرار دارد و ۹۸ میلیون تومان معامله می‌شود.
دیگر مدل پراید، X۱۳۲ است که ۹۹ میلیون تومان قیمت خورده است و خرید آن از توان بسیاری از متقاضیان خرید خودرو خارج شده است.
قیمت کارخانه تیبا ۲ هم اگرچه ۷۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است، اما در بازار ۱۳۴ میلیون تومان فروخته می‌شود.

کوییک دنده‌ای هم که از خودرو‌های محبوب و پرفروش این روزهاست، ۱۴۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد، اما در کارخانه ۹۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت خورده است.

رنو ساندرو استپ وی اتومات که از گرانترین خودرو‌های شرکت خودروساز سایپا محسوب می‌شود، بیش از ۴۹۰ میلیون تومان فروخته می‌شود.

قیمت خودرو‌های شرکت ایران خودرو

پژو ۲۰۶ از جمله خودرو‌های محبوب جوانان است که قیمت تیپ ۲ آن به ۱۹۵ میلیون تومان رسیده است، البته قیمت آن در کارخانه ۸۸ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان است، اما برای داشتن پژو این خودرو با قیمت کارخانه باید در یکی از طرح‌های پیش فروش، فروش فوری و فروش فوق العاده برنده شوید، در غیر این صورت باید آن را از بازار و با همان قیمت ۱۹۵ میلیون تومان خریداری کنید.

پژو ۲۰۶ تیپ ۵ هم طرفداران خاص خودش را دارد و قیمت آن در بازار، ۲۴۵ میلیون تومان است، پژو پارس سال هم با قیمت ۱۸۷ میلیون تومان در اختیار مشتری قرار می‌گیرد.
اما سمند ال ایکس که بین خانواده‌های ایرانی مشتریان زیادی دارد، ۱۷۳ میلیون تومان در بازار خودرو فروخته می‌شود. قیمت دنا و دناپلاس هم که طی هفته‌های اخیر بحث برانگیز شده در حال حاضر به ترتیب ۲۷۵ و ۳۵۵ میلیون تومان است.