لاهیجان آماده برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی شهروند است رییس اداره ارتباطات و اموربین الملل شهرداری لاهیجان از آمادگی کامل این شهر برای برگزاری نهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند خبر داد.

لاهیجان آماده برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی شهروند است

به گزارش رشت۲۰؛ شاهین جهانگیربلورچیان در گفت و گویی افزود: نهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان از روز ۲۹ مرداد در شهر لاهیجان آغاز خواهد شد و در روز یک شهریور این جشنواره با معرفی برترین ها به کار خود پایان خواهد داد.

وی اضافه کرد: نام لاهيجان همواره با بهترين ها و اولين ها همراه بوده و مردم این شهر با فرهنگ غنی خود برگ های طلائی بسياری را به نام لاهیجان در تاریخ ثبت كرده اند.

جهانگیربلورچیان اظهار کرد: لاهيجان پايتخت چای و شهر نمونه گردشگری طبيعی و تاريخی ايران است كه اعتقادات مذهبی مردم اين ديار در كنار فرهنگ بالای شهروندان آن باعث برجسته شدن لاهيجان شده است .

مدیر روابط عمومی و ارتباطات جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان افزود: وقتي ٩ سال پيش گروهی از دلسوزان فرهنگ و هنر با پيشنهاد شورای اسلامی شهر و شهرداری لاهيجان با همراهی چند گروه نمايش شهر برای اجرای جشن نمايش خيابانی برای همشهريان خود به ميدان آمدند همان يك دور برگزاری اين جشن كافی بود تا از اين امتحان موفق بيرون آمده و از سال دوم اين جشنواره توسط شهرداری و با پشتيبانی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی گيلان و مركز هنرهای نمايشی كشور به صورت استانی برگزار شود.

وی اضافه کرد: در سال سوم این جشنواره با حضور سایر استانهای کشور و یک گروه ميهمان از كشور تاجیکستان برگزار شد و اكنون پس از ٩ سال جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان به عنوان يك قطب در كشور مطرح شده است.

جهانگیربلورچیان گفت: لاهيجان شهری فرهنگی در استان گيلان است و براي برگزاری اين رويداد همه مسولان ارشد شهرستان، اعضاي شورای تأمين و به خصوص نيروهای زحمتكش انتظامی به كمك مديريت شهری و اداره كل فرهنگ و ارشاد و مركز هنرهای نمايشی مي آيند تا دست به دست هم داده و جشنواره تئاتر خياباني شهروند لاهيجان با بهترين شرايط و كيفيت برگزار شود.

رییس اداره ارتباطات و امور بین ملل شهرداری لاهیجان افزود: پرچم های نارنجی در سطح شهر لاهیجان با صدای کاروان جشنواره تئاتر و حضور هنرمندان پرتلاش عرصه نمایش بیانگر اتفاقی فرهنگی در این شهر دارد و مردمان دیار چای و ابریشم و بامبو در شهر غنوده در بوته های چای به استقبال نهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند می روند.