لیست اصولگرایان و انشقاق مجدد پس از تجربه شکست ۹۴؟!

لیست اصولگرایان و انشقاق مجدد پس از تجربه شکست ۹۴؟!

به گزارش رشت۲۰ ; با ثبت نام روز پایانی ولی اله عظمتی فرماندار اسبق شهرستان رشت و حسن کربلایی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان و همچنین دبیر حزب موتله اسلامی شاخه گیلان، تعداد شاخص ترین چهره های اصولگرا که شانس حضور در لیست مورد حمایت این طیف سیاسی را دارند را به حد عجیبی افزایش داد.

از روز نخست ثبت نام انتخابات مجلس شورای سالامی تا به امروز چهره هایی با تم اصولگرایی که دارای برخی ویژگی های شاخص باشند اقدام به ثبت نام کرده اند اما پیش از این پیشبینی میشد نهایتاً لیست اصولگرایان به طور تقریبی با حضور سردار سید علی آقازاده، جبار کوچکی نژاد و یک گزینه از بین (ولی اله عظمتی و یا دکتر مجید دلاور) باشد. اما حضور حسن کربلایی تمامی این معادلات را برهم ریخت.

 

اگر فر بر این باشد که کربلایی تا روز آخر در انتخابات حضور داشته باشد، نمی توان چندان انتظار داشت که خارج از لیست قرار گیرد. از سوی دیگر سردار آقازاده و کوچکی نژاد وزنه های اصلی این لیست محسوب می شوند و از لحاظ کار تشکیلاتی برای انتخابات بسیار ویژه و حرفه ای عمل کرده اند و کنار گذاشتن هر یک از این دو باعث آسیب جدی به لیست خواهد شد.

 

حال باید در نظر گرفت یک جایگاه باقی مانده در لیست اصولگرایان باید بین گزینه هایی چون، علیرضا محمدی مدیرکل سابق کمیته امداد استان، حسن کربلایی رئیس ستاد امر به معروف گیلان، دکتر مجید دلاور دبیر انجمن اسلامی پزشکان ایران شاخه گیلان، ولی اله عظمتی فرماندار اسبق شهرستان رشت، سید رضا مطهری رئیس سابق سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان آستانه اشرفیه و امام جمعه موقت کیاشهر و خشکبیجار و هادی رمضانی عضو اسبق شورای شهر رشت گزینه هایی هستند که می بایست بر سر تصاحب یک جایگاه تلاش کنند.

 

از سوی دیگر فردی چون مسعود اسلامی اقدم نیز در جمع گزینه های اصولگرایان قرار می گرفت اما در اقدامی خود را فردی فراجناحی و غیراصولگرا عنوان کرد و شانس قرار گرفتنش در لیست به یک در میلیون کاهش یافت.

 

با این حساب باید منتظر ماند و دید نظر بزرگان اصولگرایی برای جمع بندی لیست کاندیداهای نهایی تعرفه شده توسط این طیف چه خواهد بود؟ هرچه که هست اصولگرایان که تجربه شکست در انتخابات ۹۴ را در کارنامه خود به ثبت رسانده اند، قطعاً علاقه ای به ایجاد انشقاق جدید نداشته و از طرف دیگر به دنبال این خواهند بود که با تزریق جوانان به لیست خود گامی بزرگ برای روز انتخابات بردارند.