ماجراهای عجیب مالک هتل کادوس رشت در استقلال/ ماجرای شرکت آریا برتر چیست؟!

ماجراهای عجیب مالک هتل کادوس رشت در استقلال/ ماجرای شرکت آریا برتر چیست؟!

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، چندی پیش بود که موضوع دخالت اسماعیل خلیل زاده در پرونده شرکت آریا برتر، به عنوان کارگزار تیم فوتبال استقلال تهران در فضای مجازی و رسانه ها مطرح شد، پس از این در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ماه، سایت ورزش سه با انتشار گزارشی به این موضوع پرداخت.

در بخشی از این گزارش نسبت به حضور فردی که وی را از نیروهای خلیل زاده در هتل کادوس می دانستند، در شرکت آریا برتر به عنوان عضو علی البدل تشکیک ایجاد شد. (اینجا را بخوانید)

در این گزارش آمده است:

اسماعیل خلیل زاده فردی است که حدود دو سال از حضور او  در هیئت مدیره استقلال می گذرد و وضع مالی مناسب و کمک های مالی که به این باشگاه کرده بر کسی پوشیده نیست اما یک اتفاق عجیب باعث شده او این روزها در مظان اتهام قرار بگیرد.

ماجرا به قرارداد باشگاه استقلال با شرکت آریا برتر برمی گردد، جایی که این قرارداد در زمان مدیرعاملی امیرحسین فتحی بسته شد و به موجب آن این شرکت حدود ۹ میلیارد تومان به استقلال کمک کرد.

نکته مهم ماجرا اما این است که باشگاه استقلال به ازای هر روز دیرکرد در پرداخت پول آریا برتر باید ۴۰ میلیون تومان به این شرکت جریمه پرداخت کند و این چیزی است که ابعاد موضوع را پیچیده کرده است.

اما چرا پای اسماعیل خلیل زاده به این پرونده باز شده است؟  دلیل این موضوع حضور فردی مشترک در جمع مدیران هتل گیلان که مالک آن اسماعیل خلیل زاده هست، است و شرکت آریا برتر که این موضوع باعث شده عده ای گمان کنند مالک شرکت آریا برتر خلیل زاده است و او پولی که باشگاه داده را قصد دارد با سود پس بگیرد.

در هتل گیلان فردی به نام جهانگیر چطری به عنوان بازرس کار می کند و همین فرد در شرکت آریا برتر به عنوان عضو علی البدل  هیئت مدیره حضور دارد و این سندی است که نشان می دهد بین شرکت آریا برتر و رییس هیئت مدیره استقلال ارتباط هایی وجود دارد.

البته اسماعیل خلیل زاده هرگونه ارتباط با شرکت آریا برتر را تکذیب می کند اما حضور یک فرد مشترک در این شرکت و هتل تحت مالکیت رییس هیئت مدیره استقلال باعث شده این شائبه وجود بیاید که او در غالب یک شرکت صوری به این باشگاه پول داده و قصد دارد با سود آن را پس بگیرد.

البته در پایان این گزارش آمده است که اسماعیل خلیل زاده دو روز قبل از این گزارش در تاریخ ۱۴ اردیبهشت سال جاری مدعی شد که بند جریمه مالی را از قرارداد آریا برتر حذف کرده است و باشگاه استقلال فقط ملزم به پرداخت اصل پول خود است اما هنوز موضوع این ارتباط مشخص نشده است. (اینجا را بخوانید)

پس از این حواشی قرارداد شرکت آریا برتر در تاریخ ۲۷ اردیبهشت ماه فسخ می شود. (اینجا را بخوانید) اما جالب آنکه یک هفته پیش از این اتفاق، یعنی در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه، اسماعیل خلیل زاده از مدیران استقلال خواسته بود تا تراز مالی دوران حضور او را منتشر نمایند. (اینجا را بخوانید)

یک ماه پس از این اتفاقات و در واقع چند روز قبل، خبر شکایت رسمی شرکت آریا برتر از احمد سعادتمند مدیرعامل باشگاه استقلال تهران در رسانه ها منتشر شد. (اینجا را بخوانید) موضوعی که البته نه مستقیماً به دلیل مصاحبه سعادتمند علیه شرکت آریا برتر و افشای مواردی در این خصوص بوده است، بلکه به علت اینکه با وجود داشتن قرارداد با شرکت آریا برتر، قردادی دیگر با شرکت فولاد متین امضا کرده است، از وی شکایت کرده اند.

اما حالا خبر رسیده است که شخص اسماعیل خلیل زاده! با وساطت میان آریا برتر و باشگاه استقلال به صلح یک ماهه میان این دو رسیده است. (اینجا را بخوانید) در این میان بد نیست بخشی از متن این خبر خوانده شود:

با وساطت اسماعیل خلیل‌زاده، رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال، صلح یک ماهه‌ای بین استقلال و شرکت آریا برتر امضاء شد تا طرفین به توافق برسند.

اسماعیل خلیل‌زاده، رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال، روز گذشته بین شرکت آریا برتر، باشگاه استقلال و شرکت فولاد متین کارگزار جدید باشگاه، واسطه شد تا جلسه‌‌ای برگزار شود. در این جلسه سه ساعته که علی‌نژاد، معاون وزیر ورزش و جوانان، سعادتمند و شرکت آریا برتر حضور داشتند، کلیه عملیات انجام شده توسط شرکت آریا برتر برای استقلال در سایت‌ها و سامانه مورد تأیید قرار گرفت.

دومین نتیجه‌گیری این بود که مشخص شد شرکت آریا برتر اقدامات زیادی از جمله ترزیق منابع مالی داشته است که آخرین پرداختی از سوی این شرکت مبلغ ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است که به تأیید طرفین رسید. بنابراین، باشگاه استقلال پذیرفت که به شرکت آریا برتر بدهکار شده است. در ادامه با وساطت خلیل‌زاده و شخص وزیر ورزش، قرار صلح یک ماهه امضا شد تا باشگاه استقلال و شرکت آریا برتر در این مدت به نتیجه کلی برسند.

از طرفی، به بازپرس پرونده شکایت شرکت مذکور از استقلال، نامه‌ای نوشته شد که ظرف یک ماه از عملیات کیفری جلوگیری شود. قرار است در این یک ماه، سعادتمند و مسئولان شرکت آریا برتر، جلساتی را برگزار کرده و به توافق برسند. شرکت آریا برتر نیز تعهد داده است که در این یک ماه ادعایی نداشته باشد.