ماجرای فیلم لو رفته رئیس سابق صداوسیما و شهرزاد میر‎قلی‌خان خروج اسناد محرمانه یا مدارک سالهای زندان

ماجرای فیلم لو رفته رئیس سابق صداوسیما و شهرزاد میر‎قلی‌خان

به گزارش رشت۲۰-محمد سرافراز، رییس سابق سازمان صدا و سیما درباره انتشار فیلمی از او و شهرزاد میر‎قلی‌خان در فضای مجازی توضیحاتی ارائه کرد.

به‌تازگی فیلمی از محمد سرافراز، رییس سابق سازمان صدا و سیما و شهرزاد میرقلی‌خان در فضای مجازی منتشر شده است که در آن به نظر می‌رسد سرافراز پرونده‌‌ای را به میر‌قلی‌خان تحویل می‌دهد.

 

محمد سرافراز درباره این فیلم و پرونده‌های موجود در آن گفت: «اسنادی که دو هفته پیش تحویل خانم میرقلی‌خان دادم، مربوط به پنج سال زندان و مکاتبات ایشان با دادگاه‌های آمریکا به اتهام تلاش برای خرید دوربین‌های دید درشب است.»

 

وی ادامه داد: «در سال ۱۳۹۴ پیش از آن‌که اتهام جاسوسی به ایشان وارد کنند، خودروی خانم میرقلی‌خان مورد سرقت قرارگرفت و فقط لپ‌تاپ و چمدان اسناد زندان که در صندوق عقب خودرو قرار داشت، ربوده شد. قاعدتاً تصور می‌کردند به این ترتیب سندی برای اثبات زندان رفتن در آمریکا ندارد.»

 

سرافراز افزود: «توجیه آنها برای اتهام جاسوسی به خانم میرقلی‌خان این بود که ۵ سال در زندان‌های آمریکا به سرنبرده است. سرمنشأ شایعات اخیر همان کسانی هستند که اتهام ساختگی جاسوسی را به این خانم وارد کردند و هیچ مدرکی برای ادعای خود نتوانستند ارائه کنند.»