ماجرای یک دروغ پردازی/ آیا شهرداری تامین کننده هزینه برگزاری جشنواره بازی است؟!

ماجرای یک دروغ پردازی/ آیا شهرداری تامین کننده هزینه برگزاری جشنواره بازی است؟!

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، طی ساعات اخیر برخی رسانه‌ها و کانال‌های بی‌نام‌ونشان تلگرامی مدعی شده‌اند که هزینه برپایی جشنواره بازی در بلوار منظریه رشت بر عهده شهرداری رشت بوده و این سازمان خدمت‌رسان ۵۰ میلیون تومان بابت برگزاری این مراسم پرداخت کرده است.

این ادعا اما توسط منابع آگاه به‌صورت کامل رد شده و این منابع مدعی هستند شهرداری حتی یک ریال برای برگزاری این جشنواره هزینه نکرده و تنها مکان برگزاری جشنواره در اختیار این مجموعه که مرتبط با یک نهاد خیریه حمایت از کودکان سرطانی می‌باشد، قرار گرفته است.

از سوی دیگر این دست سیاه نمایی‌ها همان بدعت گزاری و رفتار انحرافی است که سال‌هاست بسیاری با تمسک به آن قصد ضربه زدن به اعتقادات و باورهای دینی و مذهبی مردم دارند. هر آنکه ادعا کند در اسلام شادی کودکان جایگاهی ندارد قطعاً از دین به انحراف رسیده زیرا سیاه نمایی علیه دین همانند کفر است.

آنان که فکر می‌کنند در اسلام تنها باید گریست و یک ماه قبل و یک ماه پس از ایام عزا، رخت سیاه بر تن جامعه کرد برداشتی منحرفانه از دین داشته و به دنبال بدعت‌گذاری در دین هستند. حکم آن است که در قرآن آمده و غیر از آن نیست: “شما نباید از پیش‌ خود به‌دروغ‌ چیزی‌ را حلال‌ و چیزی‌ را حرام‌ کرده‌، به‌ خدا نسبت‌ دهید تا بر خدا دروغ‌ بندید.” (سوره نحل آیه ۱۱۶) افزون‌ بر این‌ها، خداوند کسانی‌ را که‌ حکم‌هایشان‌ مطابق‌ حکم‌ خدا نیست‌، کافر، ظالم‌ و فاسق‌ می‌خواند.(سوره مائده آیات ۴۴ تا ۴۷)

اگر در جایی از دین آمده است که ۱۰ روز قبل از ایام عزا باید تمام شادی‌ها تعطیل شود، قطعاً چنین اظهاراتی صحیح است و در غیر آن باید در قبال چنین اظهاراتی پاسخی روشن داده شود.