مافیای لباس هواداری سپیدرود و داماش از منیریه تا رشت!

مافیای لباس هواداری سپیدرود و داماش از منیریه تا رشت!

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، باشگاه‌های ورزشی بخصوص فوتبال در سراسر جهان بخش عمده‌ای از درآمد خود را توسط فروش البسه اورجینال و هواداری خود در کنار تبلیغات و اسپانسرینگ تأمین می‌کنند. درآمدهایی که گاهاً در فوتبال روز دنیا رقم‌های نجومی را شکل می‌دهد.

اما در ایران خرید و استفاده از لباس اروجینال کمی غیرمعمول شده است! بازار خاص لباس‌های فیک و درجه چند در منیریه تهران سبب شده است تا کمتر کسی لباس ورزشی تیم محبوبش را با قیمت‌های بالاتر اما اورجینال تهیه کند.

از سوی دیگر تولیدکنندگان لباس و باشگاه‌های فوتبال در ایران فروشگاه‌های مجاز و یا اینترنتی قدرتمندی نیز ندارند تا از طریق آن باشگاه‌ها بتوانند به مقداری سود از این طریق برسند و این فضا سبب شده است تا بازار لباس‌های فیک و تقلبی داغ شود.

جالب آنکه خلأ موجود در بازار ایران بستری مناسب برای جولان برخی دلالان شده است. به‌گونه‌ای که دو تیم پرهوادار فوتبال ایران در شمال کشور یعنی سپیدرود و داماش طعمه این مافیا قرارگرفته‌اند. اکنون در سراسر استان گیلان می‌توان شاهد فروش لباس‌هایی با نام لباس هواداری تیم‌های سپیدرود و داماش بود که نه‌تنها هیچ طراحی مناسب و منطبقی با shirt-fans ندارد بلکه به‌هیچ‌عنوان درآمد حاصل از آن به این دو باشگاه فوتبالی نمی‌رسد!

جالب‌تر آنکه در برخی از فروشگاه‌ها شاهد آن هستیم که با دست‌کاری در لباس تیم‌های فوتبالی دیگر همچون بایرن‌مونیخ برای سپیدرود و تیم‌ملی فرانسه برای داماش اقدام به چسباندن لوگوی این دو باشگاه برای فروش به هواداران می‌کنند.

در این میان تعزیرات حکومتی استان و بخصوص سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان که می‌بایست نقش نظارتی داشته باشند اهمیت بالایی دارند و انتظار می‌رود با ورود به بازار فیک فروشی، مافیای موجود که آسیب بسیار زیادی را به دو باشگاه مردمی و خصوصی شهر رشت می‌زنند را از میان بردارند.