ماموریت خرابکاری در فوتبال با خبرچینی/ در انتظار برخورد قاطع با خائن‌ها و وطن‌فروش‌ها

ماموریت خرابکاری در فوتبال با خبرچینی/ در انتظار برخورد قاطع با خائن‌ها و وطن‌فروش‌ها

به گزارش رشت۲۰ به نقل از تسنیم؛ به یاد داریم زمانی را که یک فرد ایرانی برای عضویت و حضور در مجامع، اتحادیه‌ها و فدراسیون‌های جهانی کاندیدا یا معرفی می‌شد ولی افرادی از داخل یا خارج کشور‌ سنگ‌اندازی می‌کردند تا این اتفاق صورت نگیرد. آنها با ارسال ایمیل، گزارش‌های خاص و معمولاً خلاف واقع را به گوش نهاد‌های بین‌المللی می‌رساندند تا مانع کسب کرسی بین‌المللی از سوی ورزش ایران یا حداقل نشستن فردی خاص روی آن شوند. این پیش درآمدی است بر آنچه این‌روز‌ها در ورزش و فوتبال ایران باب شده؛ راپورت و خط دهی!

.jpg - ماموریت خرابکاری در فوتبال با خبرچینی/ در انتظار برخورد قاطع با خائن‌ها و وطن‌فروش‌ها

حالا با افزایش تکنولوژی و راه‌های ارتباطی به تعداد افراد خط‌ده، گزارش‌بر و سنگ‌انداز -یا هرچیز دیگری که می‌خواهید نامش را بگذارید- اضافه شده است. در حال حاضر هر فردی با یک حساب معمولی در فضای مجازی و حتی با ارسال یک کامنت (حتی به زبان فارسی) می‌تواند در یک روند برنامه‌ریزی شدهِ خرابکاری سهم داشته باشد. دیگر گذشت آن روز‌ها که عده‌ای تنها راه خبرچینی‌ و خراب‌کاری‌شان فقط ارسال نامه رسمی و ایمیل بود, حالا فوتبال و ورزش ایران با چالشی توسعه‌یافته به نام ماموریت خرابکاری با چاشنی خبرچینی روبه‌رو شده است.

از این دست اتفاقات بسیار رخ داده است. هنوز موضوع انتخابات فدراسیون فوتبال را از یاد نبرده‌ایم که عده‌ای از داخل با مکاتبه با فیفا و AFC اطلاعاتی از اساسنامه فدراسیون را به بیرون بردند و باعث شدند تا به امروز فدراسیون نتواند انتخاباتش را برگزار کند. این فقط مشت نمونه خروار است. آخرین مورد هم بحث شکایت باشگاه النصر عربستان از پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیاست که آتشش با کبریت عده‌ای روشن و با دامن زدن عده‌ای دیگر حالا در محافل رسانه‌ای آسیا برافروخته شده است.

رقابت، کُری و کُری‌خوانی جزو جذابیت‌های هر رشته ورزشی مخصوصاً فوتبال است اما عده‌ای با فعالیت‌‌های سودجویانه و مرموزانه به دنبال زیر سؤال بردن موفقیت‌های دیگران و طی شدن روند عادی وقایع هستند. این افراد به حدی پیش می‌روند که حتی خلاف منافع کشور حرکت می‌کنند. اینکه عده‌ای ایرانی در داخل و حتی خارج از کشور جریانی را آغاز کنند و با خط‌دهی اشتباه به باشگاه عربستانی و هواداران و رسانه‌‌های این کشور بهانه برای شکایت و شکایت‌کشی علیه یک تیم ایرانی بدهند چیزی به جز خیانت به ورزش و فوتبال ایران و وطن‌فروشی نیست. این کار مصداق بارز کارشکنی و عدم رعایت اصول جوانمردی است که قطعاً در آن منافع عده‌ای تامین خواهد شد.

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال بعد از حواشی زیادی که بر سر باز شدن شکایت سعودی‌ها ایجاد شده خبر از ورود به این موضوع داده است. حال اگر افراد اصلی که در این رابطه نقش داشته‌اند، شناسایی شده‌اند باید برخوردی قاطع با آنها شود تا دیگر شاهد به راه افتادن امواجی دیگر در سایر مسائل نباشیم و اگر افرادی شناسایی نشده‌اند باید زودتر تحقیقات و بررسی‌ها آغاز شود. مسئله مشخص این است که امروز پرسپولیس قربانی این حمله اطلاعاتی و وطن‌فروشی عده‌ای خائن شده و فردا نوبت به تیم، شخص یا مجموعه‌ای دیگری می‌رسد تا با کارشکنی وارد چالشی ناخوانده شود. ادامه این روند به هیچ وجه قابل پذیرش نیست که از داخل عده‌ای برخلاف منافع داخلی حتی با ارسال یک ایمیل یا کامنت اقدام کنند و آب هم از آب تکان نخورد.

برخی اسامی درباره گزارش دادن به النصری‌ها و کنفدراسیون فوتبال آسیا مطرح شده که قبلا هم حاشیه‌هایی را از آنها شاهد بودیم و اتفاقاتی را در فوتبال ایران رقم زده بودند. انتظار این است که در صورت اثبات موضوع، با ورود نهادهای مربوط، برخوردی با این افراد شود تا درس عبرتی برای دیگران شده و دیگر کسی به خودش اجازه ندهد چنین اقدامات کثیفی را انجام دهد.