متین عاشوری: شهرداری رشت آماده مشارکت با سرمایه گذاری مالکین درشت دانه

متین عاشوری: شهرداری رشت آماده مشارکت با سرمایه گذاری مالکین درشت دانه

مدیر دفتر سرمایه گذاری شهرداری رشت با اشاره به انجام فراخوان شناسایی مالکین درشت دانه در رشت، گفت: شهرداری آماده مشارکت با سرمایه گذاران است.

78712076 87575272ccefd 300x212 - متین عاشوری: شهرداری رشت آماده مشارکت با سرمایه گذاری مالکین درشت دانه

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از تابناک متین عاشوری، مدیر دفتر سرمایه گذاری شهرداری رشت اظهار داشت: سرمایه گذاری یک روند مدت دار بوده و نمی توانیم در زمانی کوتاه مدت انتظار معجزه از سرمایه گذاری در هر شهری داشته باشیم.
وی اعلام کرد: اگر شهرهایی مانند تهران، تبریز و مشهد در سرمایه گذاری حرفی برای گفتن دارند مباحث مربوط به جذب سرمایه را از ۱۲ سال پیش آغاز کردند.
مدیر دفتر سرمایه گذاری شهرداری رشت با بیان اینکه برای سرمایه گذاری در ابتدا باید روند جذب مشارکت مردم را داشته باشیم، گفت: برندسازی شهر رشت و جذب سرمایه گذار در گام بعدی انجام می شوند.
وی افزود: برای شهر رشت در راستای چشم اندازی که در برنامه عملیاتی شهر پیش بینی شده محورهای سرمایه گذاری مشخص شده است.
عاشوری اذعان داشت: با تکیه بر ظرفیت های موجود در شهر رشت، مباحث گردشگری مبتنی بر زیست بوم و بستر طبیعی، ثبت شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک به عنوان مزیت های رقابتی انتخاب شده است.
وی اضافه کرد: از معضلات شهرها در حوزه سرمایه گذاری این است که نمی توان به ماده و تبصره مشخص در شهرداری ها اشاره کرد و با استناد بر آن در یک فرآیند کوتاه به نتیجه رسید، بر همین اساس چابک سازی فرآیندها دستور کار سرمایه گذاری شهر رشت قرار گرفته است.
مدیر دفتر سرمایه گذاری شهرداری رشت با بیان اینکه شهرداری رشت یک ارگانی است که وظیفه خدمات رسانی را بر عهده دارد، گفت: اگر بخواهیم پروژه های سرمایه گذاری خود را سود ده تعریف کنیم باید در کنار بعضی از پروژه هایی باشد که شاید سوده ده …