محرومیت ۲۸ ماهه شهربانو و سهیلا منصوریان کمیته انضباطی فدراسیون ووشو اعلام کرد:

محرومیت ۲۸ ماهه شهربانو و سهیلا منصوریان

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از تسنیم؛ فدراسیون ووشو جمهوری اسلامی ایران در واکنش به برخی موارد مطرح شده درباره صدور احکام انضباطی شهربانو و سهیلا منصوریان بیانه‌ای منتشر کرد. در این بیانیه آمده است:

۱- مطابق با ماده ۲ اهداف و وظایف آیین‌نامه انضباطی مسابقات ورزشی که حفظ و صیانت از اخلاق حسنه، اسلامی و ورزشی و همچنین کوشش در جهت رسیدن به ارزش‌ها و کرامات والای انسانی در سطح جامعه ورزشی کشور و پیشگیری از برخوردهای ناشایست می‌باشد، در تاریخ ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ جلسه کمیته انضباطی فدراسیون برگزار شد.

منصوریان - محرومیت ۲۸ ماهه شهربانو و سهیلا منصوریان

این جلسه درباره رسیدگی به شکایت خانم مریم هاشمی علیه خانم‌ها شهربانو و سهیلا منصوریان و همچنین بررسی گزارشات مستند فدراسیون نسبت به تخلفات صورت گرفته از سوی خانم‌ها شهربانو و سهیلا منصوریان در حین تمرینات در اماکن عمومی ورزشی از قبیل مجموعه ورزشی انقلاب، چیتگر و همچنین نشر و بازنشر آن در فضای مجازی و سایر موارد اعلامی؛ نظیر اظهارات خلاف واقع، افترا و توهین، نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی نسبت به فعالیت‌های فدراسیون ووشوی ایران از طریق صفحات شخصی شبکه اجتماعی اینستاگرامی نامبردگان و اقدامات ضد منافع ملی و رفتارهای خارج از شأن یک ورزشکار ملی، با حضور اعضای کمیته، طرفین شکایت و وکلای آن ها تشکیل گردید.

۲- اعضای کمیته انضباطی با بررسی دقیق موارد مذکور پس از استماع شکایت شاکیان و اظهارات خانم‌ها شهربانو و سهیلا منصوریان و دفاعیات وکلای ایشان؛ تخلفات نامبردگان را منطبق با بندهای ۱، ۳ و ۵ ماده ۷ آیین‌نامه انضباطی مسابقات ورزشی دانسته و لذا به استناد بند ۴ ماده ۸ آیین‌نامه مذکور؛ خانم شهربانو منصوریان را به مدت ۲۰ ماه و خانم سهیلا منصوریان را با توجه به اظهار ندامت به مدت ۸ ماه محرومیت از حضور در میادین ورزشی محکوم نمودند.

۳- این رأی در صورت اعتراض مطابق با ماده ۹ آیین‌نامه مزبور ظرف مدت یک هفته از تاریخ ابلاغ ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ قابل تجدیدنظرخواهی و بررسی مجدد می‌باشد.

۴- ضمناً برخی از اتهامات مطروحه در گزارشات واصله به فدراسیون علیه خانم‌ها شهربانو و سهیلا منصوریان قابلیت طرح در دادسرای عمومی و فرهنگ و رسانه را دارا می‌باشند.