محمدحسن علیپور در جمع کارگران: پاکسازی ورزشگاه ها وظیفه پاکبان نیست/ شهردار آینده رشت باید حامی کارگران باشد

محمدحسن علیپور در جمع کارگران: پاکسازی ورزشگاه ها وظیفه پاکبان نیست/ شهردار آینده رشت باید حامی کارگران باشد

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رشت با حضور در جمع کارگران رفت و روب شرکت دهکده سبزپوش گفت: هیچ وقت از شهردار سابق خواسته شخصی نداشتم و از شهردار آینده هم نخواهم خواست اما هرکس می خواهد شهردار شود از او می خواهم که حامی کارگران باشد.

محمدحسن علیپور خواستار ارائه لیست ماهانه توسط پیمانکاران شد و گفت: باید ساعت ورود و خروج، مرخصی ها، اضافه کاری، تعداد روزهای حضور در ایام تعطیل همه کارگران به صورت منظم توسط پیمانکار گزارش شود تا حق و حقوق کارگران تضییع نشود.

وی همچنین تصریح کرد: من هیچ اندوخته ای برای زندگی شخصی خود ندارم و نمی خواهم و تا ابد حامی کارگران خواهم ماند.

علیپور با اعلام اینکه همچنان کارگران رفت و روب را برای پاکسازی ورزشگاه ها می برند خاطرنشان کرد: پاکسازی ورزشگاه ها وظیفه پاکبان نیست. اگر می خواهند از پاکبانان برای نظافت ورزشگاه کمک بگیرند باید با ادب و احترام از آنها بخواهند و بابت این کار هزینه مازادی را در نظر بگیرند و به پاکبانان بپردازند. رئیس سازمان مدیریت پسماند باید به این نکته توجه داشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت تصریح کرد: اگر کسی می خواهد مسئول حوزه ای باشد باید کار خود را درست انجام دهد و در مقابل پیمانکارانی که حق و حقوق کارگر را تضییع می کنند بایستد.

محمدحسن علیپور تصریح کرد: پولی که برای پرداخت حقوق و بیمه و سنوات کارگر به پیمانکاران پرداخت می شود نباید به دلیل مطالبات معوقه پیمانکار به کارگران نرسد.

عضو هیئت رئیسه شورا با بیان اینکه به وجود همه کارگران افتخار می کنم افزود: همواره پیگیر پرداخت حقوق کارگران هستم.

وی همچنین در خصوص تعیین تکلیف وضعیت کارگران گفت: با همکاری اعضای شورا تا پایان سال کار ساماندهی کارگران را با راه اندازی شرکت سهامی خاص انجام می دهیم.

در ادامه کارگران رفت و روب به بیان مشکلات خود پرداختند و خواستار رسیدگی و پیگیری مشکلاتشان شدند. یکی از کارگران با بیان اینکه ۳۲ سال سابقه کار دارد گفت: به دلیل آن که بیمه سختی کار در گذشته برای او رد نشده است و توان پرداخت آن را هم ندارد نمی تواند بازنشسته شود. تفاوت در مبالغ پرداختی به کارگران در مناطق مختلف و همچنین چند ماه بیمه معوقه از سال های گذشته از جمله مسائل مطرح شده توسط کارگران رفت و روب بود.
علیپور در پایان از انبار شرکت دهکده سبزپوش بازدید کرد.

نویسنده خبر : بهنیا ثابت رفتار