محورهای هجده گانه سوال از شهردار رشت /با شهردار خصومتی نداشته و ندارم /در جلسات آینده با مستندات خواهم آمد

محورهای هجده گانه سوال از شهردار رشت /با شهردار خصومتی نداشته و ندارم /در جلسات آینده با مستندات خواهم آمد

محمود باقری در جلسه شورای اسلامی شهر رشت نطق خود را در غالب نامه ای به رییس شورای شهر رشت با محوریت ۱۸ سوال از شهردار در بین خبرنگاران پخش کرد.

f40b6e5659473ee1117c9518c7f31d4d L 300x150 - محورهای هجده گانه سوال از شهردار رشت /با شهردار خصومتی نداشته و ندارم /در جلسات آینده با مستندات خواهم آمد

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از پایگاه  خبری رشت پرس در متن نطق میان دستور باقری خطیبانی آمده است:

 جناب آقای کاظمی ریاست محترم شورای اسلامی کلانشهر رشت

با سلام و احترام

همان طوری که اطلاع دارید مسئولیت قانونی وصول مطالبات شهرداری از اشخاص حقیقی و حقوقی در احکام صادره در مادتین ۷۷و ۱۰۰قانون شره داری ها به عهده شهرداری است.شهردار محترم رشت طی دو نامه ای که در ابهام و پرسش برای من و بسیاری از شهروندان وجود دارد

چرا بر سر درب منازل و مغازه و ساختمان های بدهکاران خرد به صورت مخفف منتشر می گردد و در عین حال شعار مبارزه با فساد سیستمی هم سر داده می شود.

موارد مطروحه در دو نامه منتشر ه از سوی شهردار حاوی نکات مهمی است که ایجاب می نماید اقای شهردار به انها پاسخ گوید .سنت ناپسندی است که اقای شهردار نه در مقام پاسخگویی به شورایی که ایشان شهردار و منصوب اسوسا بلکه در مقام مدعی و بیدر یک حزب سیاسی طونار بنویسد و تصویری سست و ناپایدار و ناکا امد از شورا به افکار عمومی ارایه دهد، بنابراین پاسخ به سوالاتی که برگرفته از متن نامه های منتشره ایشان است مورد تقاضاست.

البته اقای شهردار در پی انتقاد استاندار راجع به وضعیت ترافیک و تعویض مطالبات کارگران و عدم پاسخگویی به سوالات صدا و سیما دو نامه سرگشاده برای صدا و سیما و استاندار ارسال داشته و باز هم اتهاماتی از جمله اقلیت ضد توسعه مخالفان اقتصاد مقاومتی و دلواپسان را مطرح کرده است که اینجانب نیز طی دو یادداشت پاسخ ایشان را داپه ام

۱٫نقش شورای شهر در پروژه هایی که در سال گذشته و امسال در رشت به بهره برداری رسید و نشان دهنده‌ توجه مدیریت شهری له ترویج رفاه اجتماعی و مبارزه با بی عدالتی طبقاتی بوده ،چه بوده است؟

۲٫برنامه ها و اقدامات شهرداری برای مبارزه با فقر و فساد و تبعیض که مورد تاکید مقام معظم رهبری است را به تفصیل تشریح و نقش شورای اسلامی شهر رشت در این برنامه ها را توضیح دهید؟

۳٫دریافت مطالبات شهرداری از احکام صادره مادتین ۷۷و ۱۰۰ قانون شهرداری به عهده چه نهادی است ؟ و چرا بدهی ۲۵۰میلیارد تومانی عده ای از شهروندان عمدتا دانه درشت که باید صرف ابادانی شهر و کاهش شکاف بین دهک های جامعه شود وصول نشده است؟دلایلو موانع ان. ا توضیح دهید.

۴٫اقلیت دلواپس مخالف اقتصاد مقاومتی و ضد توسعه ای که با دروغ سبستماتیک اتهامنا وای انحراف ۳۰۰درصدی در پروژهای پیاده راه را به مدیریت شهری نسبت می دهند را معرفی نمایند?

۵٫بودجه مصوب شورا برای اجرای پروژه پیاده راه فرهنگی شهرداری چقدر بوده است با اسناد و مدارک مشخص کنید که تاکنون چه مبلغی در این پروژه هزینه گردیده است؟اگر انحراف از بودجه مصوب پروژه پیاده راه واقعیت ندارد جرا اعلام شده شه داری در همان اغاز پروژه پیاده راه کافی نبودن بودجه لایحه مربوطه را اعلام کرد و با اعلام قبلی ناچار به افزایش هزینه کرد پیاده راه شده است؟ایا مجو،های لازم از شورا اخذ شده است؟ایا شهرداری میتواند بدون مصوبه شورا در بودجه دخل و تصرف نماید؟

۶٫اگر انحراف دربودجه پروژه پیاده راه صحت ندارد چرا گفته شده حتی در صورت پذیرفتن دروغ سیستماتیک انحراف ۳۰۰درصدی که بزودی مدارک مربوط به خلاف این انحراف ذهنی بزرگ رونمایی می شود در پروژه ای که با تمام هزینه های جانبی پیش بینی نشده زیر ساختی در ابتدای طرح که ان هم بر اساس منافع عمومی و دراز مدت مردم اصلاح و دیده شده بیش از ۲۰میلیارد هزینه داشت را مطرح و عملا وجود انحراف مالی را تایید کرده اید؟

۷٫منظور شهردار از طرح:انحراف ۲۰۹۲درصدی در کمک به بعضی موسسات خصوصی و اشخاصو…در سال ۹۳چه بوده است؟لازم است به طور مشخص و در جهت شفاف سازی و اطلاع افکار عمومی این موضوع را تشریح نماید.

۸٫آقای شهردار: آن اقلیت ضد توسعه ای که خود را در حرف متولی دغدغه مردم می دانند و در عمل نیز نشان نمی دهند که پس از سه سال و نیم می توانند به فکر این بخش از حقوق مردم باشند تا حقوق رفتگران ،اتش نشانان ،رانندگان اتوبوس ،بازرسان خطوط تاکسیرانی،کارگران خدوم فضاهای سبز و….را به شورا معرفی نماید.

میم به گرفتن این حقوق گرفتیم نی دانستیم فشارهای متعددی را متحمل خواهیم شد..عمده بدهکاران دانه درشت بی تردید از تمام ظرفیت های قانونی و غیر قانونی برای تن ندادن به خواسته عمومی استفاده می کنند .ایشان منبع این فشارها را بر شورا و افکار عمومی افشا نماید.

۹٫اقای شهردار در نامه خود مطرح کرده است :زمانی که تصمیم به گرفتن این حقوق گرفتیم نمی دانستیم فشارهای متعددی را متحمل خواهیم شد. عمده بدهکاران دانه درشت بی تردید از تمام ظرفیت های قانونی و غیر قانونی برای تن ندادن به خواسته عمومی استفاده می کنند .ایشان منبع این فشارها را بر شورا و افکار عمومی افشا نماید.

۱۰٫اقای شهردار در نامه خود اشاره کرده اند :انتشار برخی بیانیه های بی پشتوانه و تشکیل اتاق فکر و فعالیت شبانه روزی توسط اقایتی علیه این استراتژی شهرداری در فضای مجازی و رسانه ای در واقع تاوانی ست که در راه مبارزه با فساد می پردازیم و با افتخار نیز می پردازیم .ایشان بیانیه ها ،اعضای اتاق فکرو اقلیت فعال علیه شهرداری را به شورا معرفی نماید؟

۱۱٫اقای شهردارمی گویند انهایی که خود را به خواب زده اند و با فرار رو به جلو نمی خواهند جواب دهند که چگونه در دوره ی خود به ساختمان هایی با خلاف های بزرگ مجوز دادند و اگر مستقیما مجوز ندادند همچون کبک سر در برف ف و برده اند و نمی گویند چگونه این متخلفین و بدهکاران دانه درشت با چراغ سبز آنها از خدمات شهری بهره مند شده اند ایشان خواب زدگان ،مجوز دهندگان و…را به شورا معرفی نماید.

۱۲_سابقه ی ایجاد بدهی ها و ابهام ها درباره ی زمان ایجاد این بدهی هارا توضیح دهند؟

۱۳_توضیح دهید که چطور سیستم مالی سال های ۹۱تا۹۳ از سیستم ذخیره ی داده های شهرداری حذف شده است؟چه کسی بانی این اتفاق بوده و حالا در این جنجال در چه جایگاهی قرار دارد؟

۱۴_اقدامات انجام شده در دوره تصدی آقای شهردار برای وصول مطالبات از بدهکاران به شهرداری چه بوده است؟

۱۵_اطلاعات موجود مبنی بر نفوذ عوامل بیرونی در سیستم منابع انسانی شهرداری و درز تمام اطلاعات شهرداری در دست برخی از عوامل بیرونی را به شورا گزارش نمایید.

۱۶_دبیران احزاب تک نفره به اصطلاح فتنه گر که تنها در آستانه انتخابات آفتابی می شوند(و فکر می کنند مردم علت زمان بندی حضور و غیابشان را نمی فهمند!)میخواهند بر احساسات مردم غلبه نموده و فرمایشات رهبری مبنی بر اقدام و عمل و جلوگیری از ایجاد دو قطبی در جامعه جهت کاهش رضایت مندی از نظام را نادیده بگیرند و بدون مدرک و به استناد حرف مغرضان، اتهاماتی سنگین علیه شهردارب مطرح میکنند و دروغ سیستماتیک انحراف ۳۰۰ درصدی در هزینه کرد پیاده راه فرهنگی را تکرار می کنند و چهره ی قهرمان مبارزه با فساد را به خود می گیرند را به شورا معرفی نمایید.

۱۷_آقای شهردار سهم خواهان،عوام فریبان و لگدپرانان،خود دزدگیرخواندگان، آی دزد،آی دزد گویان،مرتبطین با بدهکاران دانه درشت،به منافع شهروندان را معرفی نمایند.

۱۸_آقای شهردار مدعی است ۹۵درصد پروژه های شهر را به پیمانکاران بومی داده اند لطفا اسامی این شرکت ها را به شورا معرفی کنند.احتمالا منظور آقای شهردار از پیمانکاران بومی شرکت هایی چون دهکده سبز،سیمین کاران،سبز زیور،پلشیر،شید،داریک نوین و… نیستند؟یا خرید کف پوش از کدام کارخانه گیلانی انجام شده است؟

انتظار می رود آقای شهردار با توضیحاتی کافی اولا وفاداری عملی خود را به شعار مبارزه با فقر و فساد و تبعیض و اقدام و عمل و مبارزه با دلواپسی و اقتصاد مقاومتی نشان دهد و در ثانی به احترام افکار عمومی درباره مطالب منتشره  در دو نامه خود توضیح دهند.

وی در ادامه  اذعان داشت: بنده نیازی به شعارهای پوپولیستی نداشته  و همانند گذشته بدون تبلیغات رای خود را دارم.

آنهایی که  به دنبال مسائل پوپولیستی هستند با آوردن قراردادهای کلان، به اسم شب شعر شیون فومنی وپاکسازی تالاب عینک و صدها  پروژه دیگر لحاف و تشک خود را بر سر در شهرداری پهن کردند.

باقری گفت: بنده می گویم با شهردار خصومتی نداشته  و ندارم و به گفته شهردار در پایگاه خبری رشت پرس محمود باقری حافظ منافع مردم است .

وی در پایان اظهار داشت: بنده محمود باقری هستم نه محمود احمدی نژاد و تنها به بگم بگم اکتفا نخواهم کرد واز اینجا به مردم قول خواهم داد در جلسات آینده با مستندات صحبت خواهم کردو  در شورا برای دوستان خود تیمی خواهم بست و به مردم خواهم گفت که پایه و خائن چه کسانی هستند.