محور سوالات از رئیس جمهور در مجلس مشخص شد توسط کوچکی نژاد؛

محور سوالات از رئیس جمهور در مجلس مشخص شد

به گزارش رشت۲۰ ؛جبار کوچکی نژاد با بیان اینکه یک سوال درباره موسسات مالی- اعتباری است، افزود: رئیس جمهور هفته گذشته معاون حقوقی و معاون پارلمانی خود را به کمیسیون اقتصادی مجلس فرستاد تا به نمایندگان امضاء کننده طرح سوال صحبت کنند و به سوالات پاسخ دهند.

139311041657552794584434 300x209 - محور سوالات از رئیس جمهور در مجلس مشخص شد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه نمایندگان مجلس از توضیحات دولتی ها قانع نشدند، افزود: این سوال که بیش از ۹۰ امضاء دارد، به قوت خود باقی است و هیچ یک از نمایندگان امضاهای خود را پس نگرفتند.

کوچکی نژاد با بیان اینکه دومین سوال از رئیس جمهور پنچ محور دارد، افزود: موفق نبودن دولت در کنترل قاچاق، علت استمرار تحریم‌های بانکی با گذشت بیش از ۲ سال از آغاز اجرای برجام و با وجود ایفای همه تعهدات ایران، بی توجهی دولت تدبیر و امید نسبت به آمار بیکاری مفرط، علت رکود اقتصادی شدید چندین ساله در دولت با وجود وعده‌ها و اعلام‌های مکرر عبور از رکود و علت افزایش شتابان نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی محورهای این سوال است.

وی با بیان اینکه این سوال نیز دارای ۹۲ امضاست، افزود: قرار است تا این سوال در روز سه شنبه با حضور نمایندگان رئیس جمهور در کمیسیون اقتصادی مجلس بررسی شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اضافه کرد: نمایندگان رئیس جمهور نمی توانند نمایندگان مجلس را قانع کنند و خود رئیس جمهور باید در صحن مجلس حاضر شود و به سوالات پاسخ دهد.

کوچکی نژاد افزود: احتمالا هر دو سوال ادغام شود و رئیس جمهور برای پاسخ به این ۲ سوال باید در صحن مجلس حاضر شود.

برای طرح سوال از رئیس جمهور به امضای ۷۴ نماینده نیاز است.

بعد از اعلام قانع نشدن نمایندگان از توضیحات دولتی ها، رئیس مجلس باید سوالات را به رئیس جمهور ابلاغ کند.

رئیس جمهور یک ماه فرصت دارد تا برای پاسخ به سوالات نمایندگان در صحن مجلس حاضر شود.