مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در سمت خود ابقاء شد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در سمت خود ابقاء شد

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی از ابقاء رضا مسرور در سمت ریاست هیات مدیره و مدیرعامل این سازمان به مدت سه سال خبر داد.

82293688 71143552 - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در سمت خود ابقاء شد

به گزارش خبر فوری رشت امین افقی غروب پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این تصمیم به استناد ماده شش قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری ، صنعتی و با تفویض اختیار ریاست محترم جمهوری و براساس سوابق و تجربیات مدیران ارشد سازمان صورت می گیرد.
وی افزود: براین اساس احکام رضا مسرور ، اسماعیل زمانی ، محسن خادم عرب باغی، علی اصغر مونسان و حسین فروزان مدیران عامل سازمان های مناطق آزاد تجاری و صنعتی انزلی، اروند، ارس، کیش و ماکو به مدت سه سال تمدید شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، منطقه آزاد انزلی تنها منطقه آزاد ایران در حاشیه دریای خزر است و کشورهای حاشیه دریای خزر، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی عمده بازارهای صادرات و واردات محصولات از طریق منطقه آزاد انزلی هستند.
قرار گرفتن در مسیر کریدور بین المللی شمال – جنوب، دارابودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر، همجواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه، راسنودسک در ترکمنستان، اکتائو در قزاقستان و باکو در آذربایجان، دسترسی از طریق راه های مناسب، به بازارهای مصرف کشورهای CIS، نزدیکی به فرودگاه بین المللی رشت از جمله مزایای منطقه آزاد انزلی است.
مزایای قانونی همچون امکان ثبت، مالکیت و مشارکت سرمایه گذاران خارجی تا میزان ۱۰۰ درصد در منطقه، امکان فعالیت بانکها و موسسات مالی – بیمه ای در این منطقه، معافیت مالیاتی ۲۰ ساله بر درآمد و دارایی از تاریخ بهره برداری هرگونه فعالیت اقتصادی، وحدت مدیریت در ارائه کلیه خدمات به سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی، اقدامات سازمان در خصوص خلق مزایا و معافیت های جدید برای فعالان اقتصادی – تولیدی، فعالیت بورس کالای منطقه، رونق فضای تجاری با اجرای مصوبه کالای همراه مسافر و برگزاری پانزدهمین اجلاس اتاق های بازرگانی کشورهای حاشیه دریای خزر زمینه ساز رونق فضای کسب و کار در محدوده منطقه شده است.