مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان: نیازسنجی مهمترین مولفه افزایش سرانه مطالعه است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان: نیازسنجی مهمترین مولفه افزایش سرانه مطالعه است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان گفت: نیازسنجی و ایجاد نیاز، مهمترین مولفه در افزایش سرانه مطالعه است و کودکان می بایست جامعه هدف باشند.
82312243 71181080 - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان: نیازسنجی مهمترین مولفه افزایش سرانه مطالعه است

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا، فیروز فاضلی روز پنجشنبه در آئین تجلیل از خادمان کتاب و نشر بمناسبت بیست و چهارمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی افزود: برای تغییر، نخستین گام پذیرفتن واقعیت موجود است و مخوف ترین توهم، توهم دانایی است که ممکن است انبوه سازی ایجاد کند.
وی ضمن تاکید بر مطالعه هدفمند اظهار کرد: انبوه سازی در زمینه تالیف کتاب، کوچک کردن مفهوم بلند علم است و باید تالیف هر کتاب، برآورنده نیازی در راستای دانایی باشد.
فاضلی توزیع کتاب را یکی از مشکلات نشر استان عنوان و بیان کرد: دست همه آنانی که می توانند در این راستا یاریگر باشند را به حمایت می فشاریم.
وی ضمن قدردانی از همه فعالان کتاب گفت: با توجه به فراخوان پیشین این اداره کل مبنی بر ارسال کتاب از سوی ناشران، ۱۱۳عنوان کتاب برای داوری ارسال شده است.
فاضلی اظهار کرد: کتاب های یادشده در حوزه گیلانشناسی، ادبیات فارسی، دفاع مقدس، هنر و ادبیات بومی، کودکان و نوجوانان، جامعه شناسی، روان شناسی، زبان شناسی، فرهنگ، مفاخر و مشاهیر، نقد و نظر و کتاب های دانشگاهی بوده است.
وی با بیان اینکه فاصله ها بسیار اندک اما انتخاب محدود بود، ادامه داد: بر همین مبنا پس از داوری، ۱۴عنوان کتاب از سوی برترین داوران انتخاب شد.
در آئین تجلیل از خادمان کتاب و نشر گیلان از مولفان، ناشران، کتاب فروشان و مطبوعات فعال در حوزه معرفی کتاب تجلیل شد.
بیست و چهارم آبان ماه، روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده اما امسال بر اساس تصمیم نهاد کتابخانه های عمومی کشور، ۱۵ تا ۲۷ آبان ماه، روزهای گرامیداشت هفته کتاب است.