مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان: اندیشه نیازمند سرمایه‌گذاری است تا به محصولی توانمند و موثر تبدیل شود

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان: اندیشه نیازمند سرمایه‌گذاری است تا به محصولی توانمند و موثر تبدیل شود

به گزارش رشت۲۰، نخستین نشست کتاب خوان روسای دانشگاه‌های استان گیلان ظهر (چهارشنبه ۱۰مرداد) و با حضور دکتر هادی نوری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلا؛ دکتر احمد رضی، رئیس دانشگاه گیلان؛ دکترسعید صادقی، رئیس دانشگاه پیام نور گیلان، دکتر ابراهیم چیرانی، رئیس دانشگاه آزاد استان، دکترعباس صادقی، رئیس دانشگاه علمی و کاربردی استان، دکتر شاهرخ شمشادی، رئیس دانشکده فنی و حرفه ای شهید دکتر چمران، مسئولان فرهنگی گیلان، روسای ادارات کتابخانه های استان، کتابداران، معاونین و مسئولین اداره کل کتابخانه های استان و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان در این نشست با اشاره به اینکه سلسله نشست‌های کتاب خوان ویژه مدیران و ادارات دستگاه‌های اجرایی در گیلان برگزار شده است اظهار داشت: این نشست با محوریت روسای دانشگاه‌های استان گیلان برگزار می‌شود.

دکتر هادی نوری با بیان اینکه در نشست کتاب خوان ویژه روسای دانشگاه‌ها دو محور علم و دانش و کتاب بررسی می‌شود تصریح کرد: رابطه دانایی و توانایی متقابل است و دانایی توانمندی علمی را در عرصه‌های مختلف ایجاد می‌کند.

 

*تنوع دانش به تنوع محصولات ختم می‌شود و تکنولوژی محصول دانش است

 

وی با تاکید بر اینکه کشورهای توسعه یافته از محصولات تولیدی خود در راستای تولید و توسعه دانش بهره می‌برند خاطرنشان کرد: تولید محصولات پیچیده نتیجه دانش پیشرفته است و کشور‌های توسعه‌یافته در راستای رسیدن به این دانش فعالیت می‌کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با اشاره به اینکه هر چه محصولات پیچیده‌تر باشد نیازمند دانش وسیع‌تر و تکنولوژی بیشتر است بیان کرد: تنوع دانش به تنوع محصولات ختم می‌شود و تکنولوژی محصول دانش است.

نوری با بیان اینکه در سالی که مزین به حمایت از تولیدات داخلی است باید بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اقدامات خود را پیش برد تاکید کرد: اندیشه نیازمند سرمایه‌گذاری است تا به محصولی توانمند و موثر تبدیل شود.

 

*در جامعه باید به نخبگان و اندیشمندان برای رسیدن به پیشرفت در عرصه‌های مختلف میدان عمل داد

 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با تاکید بر اینکه برگزاری نشست‌های کتاب خوان در حوزه‌های مختلف جامعه اثرگذار است خاطرنشان کرد: در جامعه باید به نخبگان و اندیشمندان برای رسیدن به پیشرفت در عرصه‌های مختلف میدان عمل داد.