مدیریت مصرف از سیاست های اقتصاد مقاومتی است

مدیریت مصرف از سیاست های اقتصاد مقاومتی است

فرماندار شهرستان رشت مدیریت مصرف را یکی از سیاست های اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: بسترهای لازم باید برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در همه عرصه ها گسترش یابد.

IMG02000713 - مدیریت مصرف از سیاست های اقتصاد مقاومتی است

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از شبستان، سیدعیسی مهدوی، فرماندار شهرستان رشت عصر (۲۳ آبان) در جلسه اقتصاد مقاومتی این شهرستان که با حضور مدیران و روسای ادارت در محل فرمانداری برگزار شد،‌ گفت: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به‌طور جدی در شهرستان رشت پیگیری می‌شود.

وی برای رسیدن به نتیجه مطلوب همکاری و همراهی همه مدیران دستگاه های اجرایی را ضروری دانست و افزود: بسترهای لازم نیز باید برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در همه عرصه ها گسترش یابد.

مهدوی، باور پذیری و پویا نگه داشتن توانایی های خود در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را لازم توصیف کرد و ادامه داد: برای آنکه بتوانیم در برابر هر نوع تهدیدی ایستادگی کنیم باید اقتصاد خود را مقاوم سازیم.

وی اظهار کرد: با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اقدامات مطلوبی برای شناسایی واحدهای صنعتی راکد و تعطیل در رشت صورت گرفته است که موجب سرعت بخشیدن به شناسایی و حمایت فعالیت‌های خرد اقتصادی در استان شده است.

مهدوی در ادامه با بیان اینکه در راستای اقتصاد مقاومتی اقدامات ما باید عملی، مستمر و پیگیر باشد، تاکید کرد: طرح‌های مختلف هنری، صنایع دستی، اقتصادی و کشاورزی و… در راستای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی به بانک‌ها جهت دریافت تسهیلات معرفی شده‌اند که می توانند کمک بزرگی به اقتصاد مقاومتی باشند.

وی در ادامه مدیریت مصرف را یکی از سیاست های اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: با کاهش در هزینه ها و در عرصه های مختلف کشاورزی و… می توانیم از تولیدات بسیار خوب محصولات داخلی خود حمایت کنیم.

مهدوی تصریح کرد: توجه به بحث های حاکمتی در بحث تولیدات کشاورزی و صرفه جویی در مصرف آب و… می تواند ما را در رسیدن به اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل کمک کند.

گفتنی است،در این نشست رییس سازمان کشاورزی شهرستان رشت، مدیر امور منابع آب ناحیه مرکزی به ارایه گزارش عملکرد خود در خصوص اقتصاد مقاومتی پرداختند.