مدیر برنامه های یونسکو در شهر خلاق خوراک شناسی با میهمانان خارجی جشنواره بین المللی محصولات غذایی سالم و ارگانیک گفت وگو کرد

مدیر برنامه های یونسکو در شهر خلاق خوراک شناسی با میهمانان خارجی جشنواره بین المللی محصولات غذایی سالم و ارگانیک گفت وگو کرد

به گزارش رشت۲۰ ;این جشنواره که با شعار “از مزرعه ارگانیک تا سفره بوم آورد” و با هدف معرفی محصولات سالم غذایی به مصرف کنندگان برگزار شد، با حضور میهمانان خارجی نیز همراه بود.

یکی از میهمان خارجی این نمایشگاه گفت: وقتی با افراد ذی نفع صحبت کردیم در مورد همکاری با شهرهای خلاق در زمینه مواد غذایی، آنها بسیار استقبال کردند که همکاری ها را توسعه بدهند.

وی افزود: تجاربی در زمینه پیشبرد و حمایت از شهرداری ها در حفظ میراث غذایی داریم که ارائه می دهیم.

علیرضا قانع هم گفت: اگر یک زمان مناسبتری بود ما هم می توانستیم در خدمتشان باشیم چون در مجموعه شهرداری و به ویژه خود شهردار محترم بر ارتباطات بین المللی تاکید دارند. امروز هم ایشان در رشت نبودند اما علاقه مند بودند در این نمایشگاه حضور یابند.

میهمان خارجی این برنامه همچنین گفت: متاسفانه به دلیل ضیق وقت دو سه روز برنامه های خیلی فشرده کاری داشتیم اما امیدوارم در انتهای ماه ژوئن برگردیم و با هم دیدار نیز داشته باشیم.

مدیر برنامه های یونسکو در شهر خلاق خوراک نیز در پاسخ به این اظهارات تاکید نمود: ان شالله حتماً این هماهنگی ها جلوتر انجام می شود تا ما هم بتوانیم آمادگی های لازم را ایجاد کنیم.

در ادامه علیرضا قانع به معرفی خوراکی های بومی و محلی گیلان به میهمان خارجی پرداخت و میهمان خارجی که با او گفت وگو می کرد، نیز گفت: چیز مهمی که این چند روزه به آن فکر می کنیم پروژه ای در زمینه غذا در رشت داشته باشیم به نام گنجینه طعم ها.

علیرضا قانع هم تاکید کرد: مامحققان و پژوهشگرانی داریم که می توانند کمک کنند و در هر صورتی که نیاز داشته باشید، با شما همکاری می کنیم.

وی افزود: ما آمادگی داریم نیازمندیهای کار را آماده و فراهم کنیم.

وی با استقبال از همکاری های مشترک گفت: ما در حال انجام برخی کارها در مرکز تحقیقاتی شهرداری هستیم. مرکز نوآوری در زمینه شهر خلاق خوراک نیز در حال شکل گیری است و آلان داریم کارهای زیربنایی آن را انجام‌می دهیم.

گفتنی است نمایشگاه محصولات غذایی سالم و ارگانیک و همچنین کارگاه های آموزشی مرتبط از بخشهای جشنواره یاد شده هستند و فعالان صنعت غذایی کشور و برخی از شرکتهای خارجی در آن حضور دارند.