مدیر خدمات شهری شهرداری رشت: شهردار توانست سیستم مدیریت شهرداری را متحول کند/ کاهش نقاط آبگیر شهر به ۶ نقطه

مدیر خدمات شهری شهرداری رشت: شهردار توانست سیستم مدیریت شهرداری را متحول کند/ کاهش نقاط آبگیر شهر به ۶ نقطه

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از  گیل نگاه مجتبی شهرستانی گفت: تحولی که دکتر ثابت قدم در سیستم مدیریت و عملکردی شهری ایجاد کرد موجب شد تا شهرداری را از آن مردابی که سالها به آن دچار شده بود نجات بدهد.

643082 300x225 - مدیر خدمات شهری شهرداری رشت: شهردار توانست سیستم مدیریت شهرداری را متحول کند/ کاهش نقاط آبگیر شهر به ۶ نقطه

مدیر خدمات شهری شهرداری رشت در ارزیابی عملکرد شهردار رشت گفت: با اجرای پروژه‌هایی مثل پیاده‌راه، جمع آوری آبهای سطحی با خرید  تجهیزات و همچنین ارتباط­هایی که ایشان داشتند می­توان گفت در حال حاضر تعداد نقاط آبگیر در سطح شهر تنها به ۶ نقطه رسیده است.

او همچنین گفت: سیستم داخلی شهرداری یک سیستم فشل و کندی بود که با روی کار آمدن نیروهای جوان در این دوره از مدیریت شهری روند انجام کارها سرعت پیدا کرد و موجب رضایت ارباب رجوع و هنچنین شهروندان شد که این بازتاب به صورت واضح در رسانه‌های اجتماعی و اینستاگرلم مشاهده شده است.

شهرستانی اضافه کرد: در شهر رشت نقشه جامع گردشگری وجود نداشت که با پیگیری های دکتر ثابت قدم در دست تهیه است. شهر رشت قبل از آمدن دکتر ثابت‌قدم در پیشرفت شهری نسبت به دیگرشهرها عقب مانده بود و با تحولی که او درسیستم مدیریتی شهری و عملکرد شهرداری ایجاد کرد توانست شهر رشت را زنده کند.

او تاکید کرد: پروژه پیاده راه فرهنگی که بخشی از پروژه­های بازآفرینی بوده است که با نصب المان ها و آب‌نماها موجب باززنده‌سازی شهر شده است. همچنین دکتر ثابت قدم در بدو ورود به گسترش پارک­ها در نواحی و محلات سطح شهر تاکید داشت، و امروز به جایی رسیده‌ایم که می­خواهیم در ۵۵ محله شهر پارک داشته باشیم تا اقشار مختلف جامعه از کودکان تا سالمندان از آن بهره ببرند.

مدیر خدمات شهری شهرداری رشت در تشریح اقدامات ارتباطی شهرداری گفت: با هدف ایجاد ارتباط مستقیم با مردم، شهردار رشت در مساجد ۵۵ محله رشت ملاقات مردمی با مردم داشته است. افتتاح سرای ­محلات که در آن به شهروندان آموزش‌هایی چون آداب ­زندگی آپارتمان نشینی، پرورش گل وگیاه، آموزش نکات ایمنی آتش‌نشانی. حقوق شهروندی و زندگی در شهرداده می شود، از نقاط مثبت شهردار رشت است. همینطور ایجاد سامانه ۱۳۷ که در تمام شبانه‌روز فعال است و در شهرداری مرکز مستقر است و مردم شکایات، انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق آن مطرح می کنند.

شهرستانی تاکید کرد: بازدیدهای میدانی با حضور مدیران سازمان­ها از جمله کارهایی بوده که بازتاب خوبی داشته است. همچنین برگزاری کلاس­های آموزشی برای مدیران سازمان­ها از جمله کارهایی بوده که بازتاب خوبی داشته است.

او گفت: ما سه منطقه شهری داشتیم که هر کدام دو ناحیه داشت در حالی که اکنون ۵ منطقه و ۱۵ ناحیه داریم­.

این مدیر جوان شهرداری رشت گفت: کار ما به گونه ای است که همیشه در کف خیابان هستیم و با مردم در ارتباط مستقیم هستیم گاها حاشیه­هایی که در شورای شهر به وجود می­آید، مردم را نگران می­کند.

مجتبی شهرستانی تاکید کرد: ما زمانی از شهرهای اطراف خود نیز عقب مانده بودیم و این برای من بسیار دردناک بود و وقتی که به این موضوع فکر می کنم حاضرم حتی حقوق و مزایا با تعویق پرداخت شود اما شهرم یک گام به جلوبردارد.

مدیر خدمات شهری شهرداری رشت گفت: در دوره ثابت قدم شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک در یونسکو ثبت شد که بسیار ارزشمند است و می­توان نتیجه چنین کارهایی را در سالهای آینده دید. همچنین تعداد ایستگاههای آتش‌نشانی از ۶ به ۱۲ ایستگاه رسیده است که امر موجب شده که آتش نشان ها زیر ۴ دقیقه در محل حادثه حضور یابند که این به دلیل افزایش تعداد ایستگاه­های آتش  نشانی بوده است.