مدیر کل کمیته امداد امام خمینی گیلان: ۸۰ هزار خانوار سالمند گیلانی زیرپوشش کمیته امداد هستند

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی گیلان: ۸۰ هزار خانوار سالمند گیلانی زیرپوشش کمیته امداد هستند

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی گیلان گفت: ۸۰ هزار خانوار سالمند در گیلان زیرپوشش کمیته امداد هستند.

images 6 - مدیر کل کمیته امداد امام خمینی گیلان: ۸۰ هزار خانوار سالمند گیلانی زیرپوشش کمیته امداد هستند

  به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خوبان، علیرضا محمدی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اینکه توانمندسازی مددجویان از برنامه‌های کمیته امداد است اظهار کرد: سال گذشته چهار هزار نفر از مددجویان کمیته امداد گیلان با هزینه ۶۴ میلیارد تومان برای خود اشتغالزایی کردند و توانمند شدند.

وی با بیان اینکه در سال جاری دوهزار و ۴۰۰ نفر از مددجویان کمیته امداد توانمند شدند، تصریح کرد: برای این تعداد از مددجویان با مبلغ ۳۵ میلیارد تومان اشتغال ایجاد شده است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی گیلان ارائه خدمات بی‌منت به مددجویان را یکی از برنامه‌های مهم این نهاد عنوان کرد و ادامه داد: از اکنون برای برگزاری جشن نیکوکاری در اسفند ماه باید برنامه‌ریزی مناسب صوت گیرد.

وی از با تصریح بر اینکه ۱۱۵ هزار و ۵۰۰ خانوار زیرپوشش کمیته امداد گیلان بودند، خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۰۶ هزار خانوار توانمند شدند و هفت درصد مددجویان کاهش یافته است.

محمدی تأمین ۲۵ درصد از منابع کمیته امداد را از طریق کمک‌های مردمی عنوان کرد و با اشاره به نقش و مشارکت موثر مردم در جشن‌های نیکوکاری، خاطرنشان کرد: جشن نیکوکاری فرصت مناسبی برطرف کردن مشکلات نیازمندان با مشارکت نیکوکاران است.

وی با بیان اینکه ۸۰ هزار خانوار سالمند در گیلان زیرپوشش کمیته امداد هستند، یادآور شد: ۹۶۰ خانوار سالمند زمین‌گیر با دریافت هزینه‌های نگهداشت در کنار فرزندان خود زندگی می‌کنند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی گیلان تعداد بیماران صعب‌العلاج زیرپوشش این نهاد را یک‌هزار و ۵۰۰ خانوار عنوان کرد و گفت: کمک‌های لازم به این بیماران صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به حمایت کمیته امداد از نوعروسان خاطرنشان کرد: دو هزار نفر از نوعروسان هر کدام دو میلیون تومان کمک هزینه خرید جهیزیه دریافت کردند و دو هزار و ۵۰۰ نوعروس دیگر نیز در نوبت دریافت کمک هزینه خرید جهیزیه هستند که امیدواریم با مشارکت خیران و نیکوکاران با دست پر راهی خانه بخت شوند.