مراسم معارفه رئیس کتابخانه عمومی املش برگزار شد

مراسم معارفه رئیس کتابخانه عمومی املش برگزار شد

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در مراسم معارفه رئیس جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان املش نامگذاری سه کتابخانه عمومی شهرستان املش بنام بزرگان این شهرستان را نشانه ای از توجه این مجموعه به شخصیت های فرهنگی و چهره های اثرگذار تاریخ این مرز و بوم عنوان کرد.

به گزارش رشت۲۰، مراسم معارفه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان املش روز گذشته یکشنبه (۱۵مهر) و با حضور پریسا کرمی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ یونس محمودی، فرماندار شهرستان املش؛ معاون اداری و مالی و مسئولین و کارشناسان اداره کل کتابخانه های عمومی استان؛ زینب کرمی پور و سید مهدی علوی املشی، رئیس جدید و پیشین اداره کتابخانه های عمومی شهرستان املش در دفتر فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ابتدای این مراسم با قدردانی از نگاه بسیار خوب مسئولین شهرستان املش به مقوله گسترش فرهنگ مطالعه و یکی از مهمترین بسترهای توسعه آن یعنی کتابخانه های عمومی، از حمایت فرماندار املش از مجموعه کتابخانه های عمومی این شهرستان تشکر کرد.

پریسا کرمی شهرستان املش را دارای پیشینه غنی فرهنگی و خواستگاه عالمان و چهره های ارزشمندی در علوم مختلف عنوان کرد که در این منطقه منشا اقدامات ارزشمندی برای ایران و مذهب تشیع بوده اند. کرمی نامگذاری سه کتابخانه عمومی شهرستان املش بنام بزرگان این شهرستان را نشانه ای از توجه این مجموعه به شخصیت های فرهنگی و چهره های اثرگذار تاریخ این مرز و بوم عنوان کرد.

وی درپایان صحبت های خود ضمن تمجید از عملکرد علوی املشی در دوره مسئولیت ۳ساله خود در اداره کتابخانه های عمومی شهرستان املش، تعامل با مسئولین شهرستان، تدوین و اجرای برنامه های فرهنگی در کتابخانه ها و توجه به نیازمندی های اعضا و رسیدگی به مسائل و مشکلات کتابداران را از مهمترین انتظارات خود از رئیس جدید اداره کتابخانه های این شهرستان عنوان کرد.

 

فرماندار املش: کتابخانه های عمومی یکی از مهمترین مولفه های جامعه متمدن هستند

 

فرماندار شهرستان املش نیز در این نشست از میرزا حبیب الله رشتی (املشی) را معدود چهره های برجسته جهان اسلام دانست که در تراز علمای شناخته شده ای چون میرزای شیرازی هستند و نقش بسیار بزرگی در مبارزه با استعمار داشته اند.

یونس محمودی املش را دارای استعدادهای نهفته و پتانسیل های بالقوه ای دانست که در صورت توجه به این ظرفیت ها نتایج بسیار ملموسی به دنبال خواهد داشت. محمودی با اذعان به کمبود سرانه فضای مطالعه در شهرستان املش، یکی از مهمترین نیازهای این شهرستان را احداث کتابخانه عمومی مستقل و استاندارد عنوان کرد و گفت: در صورت احداث این کتابخانه عمومی در شهر املش می توان از ظرفیت های بسیار بالای جوانان و نوجوانان این شهرستان بهره برداری کرد.

فرماندار شهرستان املش در ادامه از خانه، مدرسه و جامعه به عنوان سه عنصر اساسی در رشد استعدادهای فردی انسان یادکرد و کتابخانه های عمومی را یکی از مهمترین مولفه های جامعه متمدن دانست. یونس محمودی در ادامه به ویژگی های علوی املشی در دوره مسئولیت مجموعه کتابخانه های این شهرستان نیز اشاره کرد و از رئیس جدید این مجموعه خواست تا ادامه دهنده سیاست های گذشته و در تعامل با مسئولین شهرستان باشد.

 

علوی: کتابداران سرمایه های فرهنگی شهرستان املش هستند

 

سید مهدی علوی املشی نیز با قدردانی از حمایت های فرماندار شهرستان املش، امام جمعه و دیگر مسئولین این شهرستان در دوره حضور خود در مجموعه کتابخانه های عمومی و نیز نگاه مثبت مسئولین اداره کل کتابخانه های عمومی استان به وی، این اعتماد را ارزشمند و راهگشای خود در فعالیت های فرهنگی آتی توصیف کرد.

علوی با بیان اینکه در دوره مسئولیتم سعی کردم مشکلات موجود در حوزه کتابخانه های عمومی را مرتفع سازم از کتابداران و مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان املش نیز قدردانی کرد و ایشان را سرمایه های فرهنگی شهرستان دانست.

در پایان این نشست ضمن قدردانی از تلاش های سه ساله سید مهدی علوی املشی در اداره مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان املش، زینب کریمی پور به عنوان رئیس جدید این اداره منصوب و معارفه شد.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان پس از این مراسم با همراهی رئیس جدید و پیشین اداره کتابخانه های عمومی شهرستان املش و مسئولین و کارشاسان ستادی اداره کل از کتابخانه های عمومی املش بازدید و با کتابداران این کتابخانه دیدار و گفتگو کرد.

گفتنی است زینب کریمی پور دانش اموخته رشته کتابداری و اطلاع رسانی در مقطع کارشناسی است و پیش از این به عنوان رابط فرهنگی کتابخانه های عمومی شهرستان املش و کتابدار کتابخانه عمومی آیت الله ربانی املشی فعالیت داشته است.