مردم از آدم‌های تکراری خسته شده‌اند/ سرنوشت هیچ قومی تغییر نخواهد کرد، مگر آنکه خود مردم بخواهند

مردم از آدم‌های تکراری خسته شده‌اند/ سرنوشت هیچ قومی تغییر نخواهد کرد، مگر آنکه خود مردم بخواهند

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، دکتر مجید دلاور پس از ثبت‌نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار رشت۲۰، در خصوص پیش‌بینی خود از استقبال مردم پیرامون حضور در عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی و پای صندوق‌های رأی، گفت: علیرغم آنکه مردم از وضعیت موجود گلایه دارند، اما پیش‌بینی بنده بر این است که مردم با حضور در پای صندوق‌های رأی به دنبال اصلاح امور و روند مجلس خواهند رفت و قطعاً مردم با مشارکت بالایی حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: مجلس باید در رأس امور باشد اما متأسفانه مجلسی که در حال حاضر شاهد آن هستیم را می‌توان گفت در ته امور قرار گرفته است.

دلاور در خصوص اینکه آیا مجلس یازدهم می‌تواند خلأ موجود را جبران کرده و بازهم به رأس امور بازگردد، گفت: این از آموزه‌های قرآنی ماست که سرنوشت هیچ قومی تغییر نخواهد کرد، مگر آنکه خود مردم بخواهند. اگر مردم بخواهند حضور آگاهانه داشته باشند که هم در حوزه قانون‌گذاری و هم در حوزه نظارت بر عملکرد دولت آن‌طور که می‌بایست حضور داشته باشد.

این کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی، افزود: نمی‌توان گفت همه پای صندوق‌های رأی می‌آیند؛ اما آنچه بنده به آن رسیده‌ام خستگی مردم از آدم‌های تکراری است. افرادی که حضور و عملکرد آن‌ها باعث مشکلات بسیار در حوزه‌های مختلف رفاهی و معیشتی شده و شاهد تبعیض‌های بسیار هستیم. این موضوعات سبب شده که مردم مایل بر این باشند که به دنبال افراد جدید بروند.

وی در خصوص عملکرد و ارتباط دولت و مجلس، گفت: اوج این موضوعات در نحوه اجرای طرح مدیریت سوخت است که آن‌قدر مجلس ضعیف بوده است که دولت نمایندگان مجلس را مطلع از اقدام خود نکرد. راهکار این موضوع آن است که به دنبال افرادی برویم که تعهد داشته باشند. نماینده اگر متعهد باشد چه همفکر سیاسی دولت باشد، چه نباشد، در قبال موکلین خودش تعهد داشته و به مردم پاسخگو خواهد بود و به وظایف خود به‌عنوان نماینده عمل خواهد کرد.