مردوارگی برای زن بسیار بد است|برنامه‌های بانوان گیلانی برپایه ویژگی زنان استان تدوین شود آیت الله فلاحتی در دیدار با معاون امور بانوان و خانواده رئیس جمهوری:

مردوارگی برای زن بسیار بد است|برنامه‌های بانوان گیلانی برپایه ویژگی زنان استان تدوین شود

به گزارش رشت۲۰-آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با معاون امور بانوان و خانواده رئیس جمهور با اشاره به تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام(ره) اظهار کرد: زمانی که لانه جاسوسی را تسخیر کردید جوانان امروز در آن دوران حضور نداشتند و امام(ره) از آن حرکت تعبیر به انقلاب دوم کردند.

photo 2019 02 16 12 02 40 1024x575 - مردوارگی برای زن بسیار بد است|برنامه‌های بانوان گیلانی برپایه ویژگی زنان استان تدوین شود
وی در ادامه به نگاه متفکران مختلف اسلامی در ورود زنان به عرصه های مختلف اجتماعی اشاره کرد و افزود: امام(ره) تفکر اینکه زنان می توانند دوشادوش مردان در عرصه های اجتماعی فعالیت داشته باشند، را عرضه کرد.
امام جمعه رشت، نگرش امام(ره) نسبت به قشر زنان را والا دانست و بیان کرد: امروز نمی توانیم انتظار داشته باشیم تفکر زنان مانند ۵۰ سال گذشته باشد زیرا زمان در روابط اجتماعی و شخصیت انسان تاثیر می گذارد.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه متفاوت شدن زمانه به معنای تغییر در باورها و اصول پایه ای انسان نیست، تصریح کرد: ساخت زیربناهای انسانی جامعه نیازمند توجه به پایه فکری جامعه از نونهالان و پیش دبستانی است.

وی به وجود تعداد بسیار بانوان فارغ التحصیل دانشگاهی در گیلان اشاره کرد و گفت: دولت ها با وجود منابع مالی اندک نمی توانند تمام امور انجام دهند و باید از بخش خصوصی و سازمان های مردم نهاد در ایجاد زیرساخت ها بهره لازم را ببریم.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه استان های مختلف دارای سلیقه های مختلف هستند، اظهار کرد: تدوین برنامه های بانوان و خانواده گیلان باید متفاوت با استان های دیگر باشد.
آیت الله فلاحتی به وجود سلیقه های متفاوت در شهرستان های مختلف گیلان اشاره کرد و یادآور شد: کسانی که می توانند رهاورد فکری شما را ایجاد کنند، در استان ها هستند.
وی با بیان اینکه فرزند خمیرمایه جان زن است، تصریح کرد: فرزندآوری بزرگ ترین ودیعه ای است که خداوند در وجود زن قرار داده و این نباید مخدوش شود.
امام جمعه رشت، مردوارگی برای زن را امر بسیار بدی دانست و خاطرنشان کرد: جامعه زنان باید در بخش های مختلف اجتماعی ارتقای اندیشه  و فکر داشته باشند اما نباید مرد را زن واره و بانوان را مردواره کرد.
آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه نگاه فمینیسم به زنان ویرانگری دنیای امروز را به دنبال دارد، بیان کرد: اسلام نگاه ویژه ای به خانواده دارد و آنچه در شرع آمده، منطبق بر فطرت انسان است.
وی بر تدوین نسخه استانی فعالیت بانوان در عرصه های اجتماعی طبق ویژگی همان استان تاکید کرد و افزود: سلیقه های مختلف در آحاد جامعه به ویژه زنان وجود دارد و می تواند افق روشن آینده را نشان دهد.

امام جمعه رشت همچنین به پیام مقام معظم رهبری مبنی بر ترسیم آینده روشن جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: در عین حال مقام معظم رهبری گلایه هایی در مورد نارسایی سیاسی، فرهنگی و اقتصادی داشتند که مانع رسیدن به افق ها می شود.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه وجود اتاق اندیشه ورز در عرصه حوزه و دانشگاه به ویژه در بخش بانوان حائز اهمیت است، اظهار کرد: حدود یک هزار و ۵۰۰ طلبه خواهر در حوزه های علمیه گیلان فعالیت می کنند و این از ظرفیت های استان محسوب می شود.
وی به حضور باهیبت و با متانت ۴۱ درصدی بانوان ایرانی در عرصه های اجتماعی اشاره کرد و یادآور شد: حضور زنان در اوج عزت در برنامه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و … در سایه انقلاب اسلامی خون شهدا و تلاش روحانیت به ویژه مقام معظم رهبری است اما تا رسیدن به قله ها فاصله داریم.

سند ارتقای زنان و خانواده گیلان تدوین شد
معاون امور بانوان و خانواده رئیس جمهور نیز در دیدار مذکور گفت: بانوان ۵۰ درصد جمعیت و خانواده تمام زندگی مردم کشور را شامل می شود.
معصومه ابتکار از تدوین برنامه های امور بانوان و خانواده مبتنی بر سیاست های مقام معظم رهبری، برنامه ششم توسعه کشور و سیاست های ریاست جمهوری خبر داد و افزود: تاکنون سه لایحه در زمینه مذکور برای تصویب به هیئت دولت ارسال کردیم.
وی با اشاره به اینکه عدالت یکی از موضوع های مهم در لایحه حمایت از خانواده است، بیان کرد: عدالت در دسترسی به آموزش، بهداشت و … برای زنان و مردان رویکرد دولت است.