مزاحمان تلگرامی در رشت، صومعه سرا و آستارا دستگیر شدند

مزاحمان تلگرامی در رشت، صومعه سرا و آستارا دستگیر شدند

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان از دستگیری مزاحمان تلگرامی در شهرستان های رشت، صومعه سرا و آستارا خبر داد.

77758933 86272697dbbfa 300x200 - مزاحمان تلگرامی در رشت، صومعه سرا و آستارا دستگیر شدند


به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایسنا منطقه گیلان، سرهنگ ایرج محمدخانی،رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان در نشست با خبرنگاران، با اشاره به دستگیری مزاحمان تلگرامی در شهرستان های استان، اظهار کرد: در پی ارجاع چند فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت، صومعه سرا و آستارا به دادخواهی تعدادی از شهروندان مبنی بر ایجاد مزاحمت برای آنان از طریق تلگرام، موضوع در دستورکار پلیس فتا قرار گرفت.
وی افزود: ماموران پلیس فتا با اقدامات فنی و پلیسی ضمن شناسایی مزاحمان تلگرامی که یک زن و دو مرد بودند، با هماهنگی مقام قضایی آنها را در رشت، صومعه سرا و آستارا دستگیر و به پلیس فتا انتقال دادند.
سرهنگ محمدخانی گفت: متهمان با توجه به ادله دیجیتال کشف شده به صراحت به بزه انتسابی خود اعتراف و انگیزه خود را از این کار تسویه حساب شخصی و غیر اخلاقی، عنوان کردند.
رئیس پلیس فتا ادامه داد: متهمان که ۳۴۴ ساله اهل و ساکن صومعه سرا و ۲۹ ساله اهل و ساکن رشت و ۲۳ ساله اهل و ساکن آستارا بودند، جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت، صومعه سرا و آستارا شدند.
وی با تاکید بر اینکه شهروندان در انتخاب پیام رسان های موبایلی شرکت های بیگانه و استفاده از خدمات آنها، محرمانگی و امنیت اطلاعات شخصی را باید جدی بگیرند، افزود: کاربران در ارتباط، انتشار و اشتراک، تقوای رسانه ای را رعایت کنند.
این مقام انتظامی خواستار استفاده از نرم افزارهای پیام …