«مزدک میرزایی» می‌تواند برگردد | بُردن آرشیو صداوسیما حقیقت ندارد اولین واکنش معاون سیما به ماجرای مهاجرت میرزایی:

«مزدک میرزایی» می‌تواند برگردد | بُردن آرشیو صداوسیما حقیقت ندارد

به گزارش رشت۲۰-ماجرا از خبر مهاجرت آقای گزارشگر شروع شد. جایی که برخی از کانال‌های مجازی اعلام کردند مزدک میرزایی گزارشگر ورزشی صداوسیما ضمن ترک ایران برای همیشه به شبکه ماهواره‌ای ایران اینترنشنال پیوسته است. پیوستن یا نپیوستن این گزارشگر به این شبکه در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت و پیگیری‌ها از مراجع ذیربط در رسانه‌ملی هم به جایی نرسید.

چون مزدک به پیغام‌های برخی از دوستان، همکاران و حتی تهیه‌کنندگان و مدیرانی در صداوسیما هم پاسخ نداده بود که آیا واقعاً مهاجرت کرده و یا پیوستن به این شبکه تلویزیونی در لندن حقیقت دارد.

 

حتی برخی از مدیران در صداوسیما ترجیح دادند سکوت کنند و یا بعضاً می‌گفتند خبر مهاجرت را تأیید ولی هنوز نمی‌توانیم درباره پیوستن به این شبکه رأی صریح صادر کنیم. در این میان، برخی رسانه‌های معاند هم چالش و اختلاف میان رسانه‌ملی با این گزارشگر ورزشی را بسترِ اصلی موج‌سواری‌هایشان قرار دادند. حتی رضا جاودانی و محمدرضا احمدی هم نسبت به رفتن مزدک واکنش نشان دادند و همچون دیگر همکاران و دوستانش این خبر آن‌ها را هم شوکه کرده بود.

 

شاید مهمترین بخش این ماجرا به رفتن یا نرفتن مزدک یا امثال مزدک به شبکه‌ای معاند و ترویج‌دهنده تفکرات افراط گرایانه‌ای مثل عربستان سعودی و وهابیت برمی‌گردد. زیرا در کنار رسانه‌هایی مثل العربیه و روزنامه بریتانیایی ایندپندنت و حتی کمک‌های پراکنده به فارسی‌وان، من و تو و حتی بی‌بی‌سی فارسی، دلارهای عربستانی از شبکه‌ تلویزیونی ضدایرانی فارسی‌زبانی به نام اینترنشنال سردرآورده است.

 

عربستان تمام تلاش خود را به کار بسته شبکه فارسی اینترنشنال را با سیاست فارسی‌وان پرورش دهد و از دل آن فارسی‌وان دومی خلق کند. شبکه‌ای که با سیاست ضدخانواده و سبک زندگی، فیلم و سریال بسازد و همچون پازل شبکه‌سازی مجد، صفا و وصال که ضددین و اعتقادات عمل می‌کردند آن‌ها نسخه جدیدی از فارسی‌وان این بار در دل شبکه اینترنشنال پدید آورند.

 

بعد از مدت‌ها بالاخره سیدمرتضی میرباقری معاون سیما نسبت به این اتفاق واکنش نشان داد و گفت: کاری که مزدک میرزایی انجام داده نه اتفاق حرفه‌ای است و نه اتفاق عام!

 

اولاً ما متأسفیم که او به اصطلاح رفته ولی واقعاً رفتن وی دلیل نبودن کار اساسی در حوزه ورزش رسانه‌ملی نمی‌تواند باشد.

 

معاون سیما با اشاره به اینکه به صلاح نبود مزدک چنین تصمیمی بگیرد، عنوان کرد: یک اشتباه استراتژیکی است که میرزایی مرتکب شده و هر طور به آن نگاه کنیم به صلاح نبود که او چنین تصمیمی بگیرد در شبکه‌ای که عنادش با مردم ایران روشن است.

 

وی با تأکید بر این نکته که مزدک می‌تواند برگردد و ما علاقه‌مند هستیم این اتفاق بیفتد، افزود: کسی که می‌خواهد برود در جایی که تفکر وهابیت و سیاست‌های خصمانه عربستان سعودی را ترویج می‌کند واقعاً از فهم کم سیاسی برخوردار است. به خاطر اینکه مزدک اصلاً آدم سیاسی نبود. به هر حال ما علاقه‌مند هستیم او به کارش برگردد و شرایط کاری هم برای وی فراهم است. هیچ مانعی وجود ندارد و مزدک می‌تواند برگردد.

 

میرباقری در پاسخ به سوالی که مسائلی مبنی بر بردن آرشیوی از صداوسیما توسط مزدک میرزایی مطرح شد آیا حقیقت دارد، گفت: مزدک هیچ آرشیوی نبرده است.

 

معاون سیما درباره ادعای انتقال تصاویر مربوط به یک مستندی که قرار بوده توسط مزدک میرزایی ساخته شود نیز تصریح کرد: به فرض صحت این شایعه، مستندات ناچیز و قابل اعتنا نیست. تصاویر اهمیت‌داری نبوده و ناچیزند. به قولی اگر آمار این آرشیو، هزار باشد به یک هزارم درصد هم نمی‌رسد.

 

گفتنی است، شایعاتی مطرح شده بود که مزدک میرزایی «۱۰ هزار گیگ آرشیو صداوسیما» که در اختیار او بوده، به همراه خود برده است که این خبرسازی‌های متعدد درباره بردن آرشیو به لندن را معاون سیما در جریان گفتگویی که با خبرنگاران انجام داد تکذیب کرد.