مسئول نهاد رهبری در علوم پزشکی گیلان: دوره اعتکاف دانشجویی در رشت برگزار می‌شود

مسئول نهاد رهبری در علوم پزشکی گیلان: دوره اعتکاف دانشجویی در رشت برگزار می‌شود

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: دوره اعتکاف دانشجویی در مسجد صاحب الزمان (عج) مرکز آموزشی درمانی پورسینا رشت برگزار می‌شود.

چهری-اعتکاف-دانشجویی-گیلان-150x150

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از پیک دانشجو حجت‌الاسلام والمسلمین امیر چهری در گفت‌وگویی اظهار داشت: با افتتاح نخستین مسجد بیمارستانی در مرکز آموزشی درمانی پورسینا در استان گیلان فرصتی دست داد تا تعداد زیادی از مراجعان و همراهان بیماران و بیماران از فضای معنوی مسجد بتوانند بهره‌مند شوند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: از زمان افتتاح مسجد صاحب الزمان (عج) بیمارستان پورسینا، کارهای خوبی با برگزاری جلسات هیئت‌های دانشجویی و کارمندان صورت گرفت و ظرفیت خوبی برای برپایی مراسم اعتکاف فراهم آمد.

وی با اشاره به اینکه ماه رجب فرصت بسیار خوبی برای عبادت است ابراز داشت: نخستین دوره اعتکاف دانشجویی در مسجد صاحب الزمان (عج) مرکز آموزشی درمانی پورسینا رشت در ایام سه روزه اعتکاف از ۲۲ تا ۲۴ فروردین سال ۹۶ برگزار می‌شود.

چهری با بیان اینکه نخستین دوره اعتکاف دانشجویی با سبک و سیاق دوستی با خداوند متعال به همت معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری علوم پزشکی گیلان زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار می‌شود گفت: ثبت نام دانشجویان از ۲۱ اسفندماه ۹۵ آغاز شده و تا ۲۱ فروردین ماه ۹۶ ادامه دارد.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان اظهار داشت: در سه روز متبرک “ایام البیض”، دانشجویان در خانه خدا معتکف می‌شوند و روزه می‌گیرند و به عبادت می‌پردازند و از زرق و برق های دنیایی کنده شده تا خود را برای خدا خالص و مخلصکنند.

وی با اشاره به اینکه نگاه دانشگاه علوم پزشکی گیلان به حوزه سلامت معنوی خاص و ویژه است افزود: در این اعتکاف سه روزه از اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه در گروه معارف برای بحث‌های معرفتی استفاده می‌شود.

چهری با تاکید بر اینکه در این سه روز، انسان‌ها جدا شدن از تعلقات دنیایی و کارهای روزمره که انسان امروزی به آن مبتلا شده را تمرین می‌کنند خاطرنشان کرد: معتکفان می‌کوشند قدم‌های موثری در راه شناخت خداوند متعال برداشته و لذت عبادت را حس کنند.