مستند “فرمانده حسین” در رشت رونمایی می‌شود

مستند “فرمانده حسین” در رشت رونمایی می‌شود

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان گفت: از مستند “فرمانده حسین” با موضوع زندگی شهید مدافع حرم “مرتضی حسین‌پور” در ایام فتح خرمشهر رونمایی می‌شود.

1396062910540184611977314 - مستند"فرمانده حسین" در رشت رونمایی می‌شود

به گزارش رشت۲۰، حسن ظهیری ظهر امروز در جلسه ستاد گرامیداشت سوم خرداد در رشت اظهار داشت: کلیه برنامه‌های صدا و سیمای مرکز گیلان از دوم تا چهارم خرداد تحت تاثیر گرامیداشت فتح خرمشهر است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان پخش موسیقی و میان برنامه‌های مرتبط با فتح خرمشهر را از برنامه‌های این مرکز در ایام سوم خرداد دانست و گفت: برنامه روزانه، عصرانه و شبانه این مرکز با حضور فرماندهان دفاع مقدس و خانواده‌های شهدا اجرا می‌شود.

ظهیری با اعلام اینکه سریال‌ها و مستند‌هایی با موضوع دفاع مقدس در ایام فتح خرمشهر از صدا و سیمای مرکز گیلان پخش می‌شود ابراز داشت: برنامه‌های رادیو گیلان نیز در این ایام رنگ ‌و بوی دفاع مقدس به خود می‌گیرد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان با اعلام اینکه از مستند “فرمانده حسین” با موضوع زندگی شهید مدافع حرم “مرتضی حسین‌پور” در ایام فتح خرمشهر رونمایی می‌شود افزود: این مراسم در روز پنجشنبه سوم خرداد و با حضور خانواده این شهید بزرگوار برگزار می‌شود.

ظهیری با تشریح دیگر برنامه‌های صدا و سیمای مرکز گیلان در ایام گرامیداشت حماسه فتح خرمشهر خاطرنشان کرد: تولید مستند‌ها و فیلم‌های “گیلان-خرمشهر”، “گلچهره”، “اتوبوس” و “سفیدرود تا اروند” از جمله دیگر اقدامات این مرکز است.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه در ایام فتح خرمشهر از همسران و مادران شهدای گیلانی عملیات “بیت‌المقدس” تجلیل می‌شود افزود: استان گیلان در این عملیات ۲۶۰ شهید و ۷۰ جانباز تقدیم کرد.

محمدرضا داوطلب با بیان اینکه عطرافشانی و گلباران گلزار شهدای رشت روز سوم خرداد ساعت ۱۷:۰۰ انجام می‌شود خاطرنشان کرد: یادواره‌های شهدا در ایام فتح خرمشهر در تمام شهرستان‌های استان گیلان برگزار می‌شود.