مشاور امور بین‌الملل اتاق بازرگانی گیلان:عملکرد دکتر ثابت قدم را مثبت ارزیابی می‌کنم/ رشت به چنین مدیران ریسک‌پذیری نیاز دارد/ چرا شهرداران قبلی کاری برای شهر رشت نکردند؟

مشاور امور بین‌الملل اتاق بازرگانی گیلان:عملکرد دکتر ثابت قدم را مثبت ارزیابی می‌کنم/ رشت به چنین مدیران ریسک‌پذیری نیاز دارد/ چرا شهرداران قبلی کاری برای شهر رشت نکردند؟

در واکنش به استیضاح شهردار رشت، مشاور امور بین‌الملل اتاق بازرگانی گیلان گفت که در مقام مقایسه بنده عملکرد دکتر ثابت قدم را نسبت به شهرداران سابق مثبت ارزیابی می‌کنم.

620x350 - مشاور امور بین‌الملل اتاق بازرگانی گیلان:عملکرد دکتر ثابت قدم را مثبت ارزیابی می‌کنم/ رشت به چنین مدیران ریسک‌پذیری نیاز دارد/ چرا شهرداران قبلی کاری برای شهر رشت نکردند؟

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از رشت رویایی سید جلیل جلالی‌فر، در گفت و گو با «رشت رویایی» تاکید کرد: مدیریت شهری یکی از سخت ترین مدیریت‌هاست زیرا شهردار باید ابتدا به دنبال منابع و کسب درآمد برای شهرداری باشد و با اشراف به نیازهای عمرانی و خدماتی شهر و شهروندان به انجام ارائه خدمات و توسعه و عمرانی عمرانی شهری بپردازد.

او تاکید کرد: از آنجائی که سال‌ها بود در شهر رشت اقدامات عمرانی به چشم نمی خورد در مدت و دوران مسئولیت آقای دکتر ثابت قدم اقدامات خوبی انجام شد از جمله بهسازی و توسعه فضای سبز و پارک‌ها محله و توسعه معابر و آغاز زیربنایی دفع آب‌های سطحی و امثالهم که قابل تقدیر است.

مشاور امور بین‌الملل اتاق بازرگانی گیلان اشاره به ریسک‌پذیری ثابت قدم در عرصه مدیریت گفت: البته وقتی کار و تلاش در این نوع مسئولیت‌ها باشد ممکن است اشتباهی رخ دهد و یا برای انجام امور ناچار شود ریسک‌هایی را بپذیرد و عبور از بعضی ضوابط را داشته باشد که این نوع اتفاقات طبیعی هست و اصولا در بسیاری از کلانشهرهای کشورمان نیز اینگونه عمل می‌شود به نظرم آقای ثابت قدم نیز ‌مسیر ریسک‌پذیری را قبول کرده و باید کمکش کرد.

او ادامه داد: به طور کلی بین عملکرد ایشان و شهرداران گذشته تفاوت‌های زیادی مشاهده می‌گردد و این تفاوت مملوس است.

جلالی‌فر درباره عملکرد شهردار رشت در حوزه بین‌الملل گفت: در حوزه روابط بین‌اللملی برجسته‌ترین کار ایشان تلاش جهت به ثبت رساندن شهر رشت به عنوان شهر خلاق غذا بود و نظر بسیاری خارجی‌ها به شهر رشت جلب شده و نگاه مثبت را ایجاد کرده است اما باز جای کار بیشتری وجود دارد و باید از تجارب افراد باتجربه که دارای روابط در این خصوص هستند نیز استفاده کنند.

او تاکید کرد: بنده با توجه به تجارب مدیریت شهری معتقدم استیضاح و تغییر مدیریت در این شرایط ویژه به نفع مردم و شهر رشت نیست. در هر صورت باید در این شهر فعالیت ‌های خدماتی و عمرانی بشود و شهر مدیری را می‌خواهد که شجاعت و قدرت تصمیم‌گیری و اجرایی داشته باشد و اهل ریسک باشد که این خصوصیات در ایشان وجود دارد و فعالیت‌های خوب عمرانی – خدماتی را در زمانی که مهمترین منبع درآمدی شهر که ساخت و ساز است راکد و متوقف است، انجام دادند.

سید جلیل جلالی‌فر در پایان گفت: یک سوال باقی است که چرا با وجود درآمدهای سال‌های گذشته شهرداران قبلی کاری برای شهر رشت نکردند؟ آن منابع و درآمدها کجا هزینه می‌شد‌؟ در نتیجه در مقام مقایسه بنده عملکرد ایشان مثبت ارزیابی می‌کنم.