مشکلی برای تامین آب کشاورزی وجود ندارد

مشکلی برای تامین آب کشاورزی وجود ندارد

استاندار گیلان گفت:در خصوص پمپاژ آب کشاورزی برای کشاورزان هیچ مشکلی نداریم و به فرمانداران هم در خصوص رفع مشکلات آب و برق کشاورزان تفویض اختیار داده شده است تا رأسا عمل کرده و به مشکلات حوزه مسئولیت خود بطور دقیق رسیدگی کنند.

به گزارش رشت۲۰، به نقل از ایسنا – منطقه گیلان،مصطفی سالاری در نشست با مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی که در محل دفتر استاندار گیلان برگزار شد، اظهار کرد:محور چنین جلساتی، بحث پیرامون اولویت‌ها و به طور کلی مسائل توسعه‌ای استان است.

استاندار گیلان با اشاره به موضوع آب کشاورزی به عنوان مهم‌ترین دغدغه کشاورزان استان، افزود:طی چندین جلسه‌ای که پیش از این در قالب شورای حفاظت از منابع آب استان و همچنین با نمایندگان مجلس و مدیران استانی داشتیم، تصمیمات مهمی گرفته شد که خوشبختانه صددرصد اجرایی شده است.

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد:با توجه به کمبود منابع آب استان نسبت به سنوات گذشته،در نشست امروز پیشنهاداتی از سوی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی داده و مقرر شد، ضمن تصویب در مراجع ذیربط، با اجرایی شدن آنها، انشاءالله فصل زراعی پیش رو را با کمترین مشکل پشت سر بگذاریم.

سالاری تصریح کرد:در خصوص پمپاژ آب کشاورزی برای کشاورزان هیچ مشکلی نداریم و به فرمانداران هم در خصوص رفع مشکلات آب و برق کشاورزان تفویض اختیار داده شده است تا رأسا عمل کرده و به مشکلات حوزه مسئولیت خود بطور دقیق رسیدگی کنند.

وی با اشاره به قانون بودجه کشور که اخیرا ضوابط اجرایی آن ابلاغ شده است،گفت:انشاءالله با همکاری و همراهی اعضای مجمع نمایندگان استان گام‌های بلندی برای استفاده از این ظرفیت در راستای توسعه همه جانبه استان در قالب پروژه‌هایی نظیر قطار شهری رشت،احداث آب بندان‌ها، توسعه آبخیزداری، رفع معضل پسماند استان و مدیریت زباله و توسعه گردشگری برداریم.

استاندار گیلان در پایان اضافه کرد:یکسری ظرفیت‌های ملی و بودجه‌های متمرکز پیش بینی شده و در اختیار سازمان‌های ملی قرار گرفته است که باید با همین فضای همدلی و همیاری برای بهرمندی از آنها در راستای توسعه استان تلاش کنیم.