مصدومیت یک آتش نشان در جریان عملیات مهار حریق یک واحد مسکونی در معلولین رشت

معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت از مهار آتش سوزی یک واحد مسکونی ویلایی در منطقه معلولین و مصدومیت یک آتش نشان در جریان عملیات مهار حریق خبر داد.

n82765144-72055457

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از شهرام مومنی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: طی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی در ساعت حدود ۲۴ شب گذشته مبنی بر آتش سوزی یک خانه ویلایی، بلافاصله ۱۱ دستگاه خودروی اطفایی و آبرسان به همراه ۳۳ آتش نشان و پنج افسر ارشد آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.
وی با بیان اینکه آتش سوزی در داخل اتاق خواب منزل مسکونی بود، خاطر نشان کرد: قبل از رسیدن آتش نشانان و با تلاش همسایگان تا حدودی از گسترش آتش جلوگیری شده بود.
وی با اشاره به اینکه آتش نشانان نسبت به مهار و اطفای کامل و پاک سازی محل حادثه اقدام کردند، اظهار کرد: علت این آتش سوزی، روشن گذاشتن شیء مشتعله در مجاورت اجسام قابل اشتعال شامل رختخواب، فرش و … اعلام شد که با توجه به نبود صاحب خانه، موجب گسترش آتش سوزی شد.
وی با اشاره به مصدومیت افسر ارشد آتش نشانی رشت خاطر نشان کرد: به دلیل برخورد یک دستگاه خودروی سواری پراید با یکی از افسران ارشد اعزام شده به محل حادثه، وی دچار آسیب دیدگی و شکستگی از ناحیه سر و پا شده که توسط اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان پورسینای رشت منتقل شد.
سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کلانشهر رشت، دارای ۱۳ ایستگاه آتش نشانی و ۳۲۷ نیرو است.
کلانشهر رشت، حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت دارد که به طور متوسط ، این تعداد در طول روز به بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می رسد.