مصدومیت یک نوجوان بر اثر برخورد با قطار باری در رشت

مصدومیت یک نوجوان بر اثر برخورد با قطار باری در رشت

به گزارش رشت۲۰ ;پیمان اسدی روز دوشنبه اظهار داشت : مصدومیت یک دانش آموز به دلیل برخورد قطار باری از نوع تجهیزاتی برای تعمیر ریل قطار صبح امروز (دوشنبه) به مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گیلان اطلاع داده شد.

وی افزود: بعد از دریافت این خبر مبنی بر نیاز به ارائه خدمات فوریت های پزشکی، بلافاصله تیم ۱۱۵ گیلان به محل حادثه اعزام شدند و دانش آموز مصدوم را به بیمارستان پورسینا رشت منتقل کردند.

 

برای رفت‌وآمد ایمن قطارها و جلوگیری از سوانح احتمالی ۱۷ متر از هر طرف ریل راه‌آهن حریم راه‌آهن تعیین‌شده است توجه داشته باشیم حضور در این حریم خطرساز و ممنوع است.

 

قطارها با توجه به وزن، سرعت و اصطکاک خود حین حرکت، برای توقف نیاز به طول ترمز طولانی دارند که حداقل آن ۷۰۰ متر است، لذا به جهت عدم امکان توقف سریع به هم‌وطنان در حاشیه خطوط راه‌آهن توصیه می‌شود از حرکت روی ریل اجتناب نموده و کودکان و نوجوانان را نسبت به خطرات این امر آگاه نمایند.

 

در گذرگاه‌های هم‌سطح جاده و ریل، حق تقدم همیشه با قطار است و رانندگان خودرو باید با رعایت کامل مقررات و احتیاط از گذرگاه‌ها عبور نمایید.

 

راه آهن قزوین – رشت به صورت یک خطه، از ایستگاه سیاه چشمه در شمال غرب قزوین و قبل از شهر تاکستان از خط آهن اصلی تهران – تبریز منشعب شده و با گذر از روستاهای کوهین و شیرین سو در محدوده شهرهای لوشان، منجیل، رودبار، رستم آباد و امامزاده هاشم ادامه مسیر داده و به ایستگاه رشت می رسد.

 

 

 

ایرنا