معاون دادگستری کل استان گیلان: سه ماه تا سه سال زندان برای متخلفان چهارشنبه سوری معاون دادگستری کل استان گیلان: سه ماه تا سه سال زندان برای متخلفان چهارشنبه سوری

معاون دادگستری کل استان گیلان: سه ماه تا سه سال زندان برای متخلفان چهارشنبه سوری

معاون اجتماعی و پیشگیری از جرایم دادگستری گیلان گفت: افراد متخلف و مصرف کننده مواد منفجره و محترقه در چهارشنبه آخر سال طبق قانون از ۳ ماه تا ۳۳ سال زندانی می‌شوند.

 

783347_168-620x432

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از تسنیم احمد آقایی با اشاره به فرارسیدن چهارشنبه آخر سال گفت: متخلفانی که در چهارشنبه آخر سال نظم و آرامش عمومی مردم را برهم می‌زنند تا پایان تعطیلات عید بازداشت می‌شوند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از جرایم دادگستری کل گیلان با تاکید بر اینکه با افراد متخلف و مصرف کننده مواد منفجره و محترقه در چهارشنبه آخر سال به‌طور جدی برخورد می‌شود گفت: طبق قانون افراد متخلف از ۳ ماه تا ۳ سال زندانی می‌شوند.

آقایی گفت: طبق ماده ۶۷۷ قانون مجازات اسلامی اگر کسی با مواد منفجره و محترقه موجب تخریب و خسارت اموال منقول و غیرمنقول شهروندان شود از ۶ ماه تا سه سال حبس می‌شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از جرایم دادگستری کل گیلان با بیان اینکه اگر افرادی در ایام مذکور با تخلف و استفاده از مواد منفجره و محترقه موجب سقط جنین شوند از ۶ ماه تا سه سال مجازات و حبس می‌شوند گفت: با افراد متخلف این حوزه در استان گیلان به‌طور جدی برخورد می‌شود.

او با تاکید بر اینکه افرادی که با ایجاد نابه هنجاری‌ها در چهارشنبه آخر سال موجب مرگ فردی شوند این امر قتل عمد محسوب می‌شود گفت: افراد متخلف بازداشت شده در چهارشنبه آخر سال تا پایان تعطیلات عید نوروز آزاد نمی‌شوند.