معاون وزیر اقتصاد:پس از برجام ۱۲٫۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی به تصویب رسید

معاون وزیر اقتصاد:پس از برجام ۱۲٫۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی به تصویب رسید

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس کلسازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران گفت: پس از برجام ۱۲٫۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور به تصویب رسیده است.
78952398 87903825dddef 300x169 - معاون وزیر اقتصاد:پس از برجام 12.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی به تصویب رسید

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرنگار ایرنا، محمد خزاعی روز شنبه در جلسه ستاد حمایت از سرمایه گذاری و اقتصاد مقاومتی گیلان که در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد، از صدور ضمانت های سرمایه گذاری خارجی از ابتدای سالجاری تاکنون خبر داد و افزود: ضمانت های این سرمایه گذاری صادر شده و پس از برجام ۱۲٫۵۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی به تصویب رسیده و امسال بیش از ۸٫۵ میلیارد دلار مصوبه سرمایه گذاری خارجی قطعی شده است.
وی با بیان اینکه مسلم است که ظرفیت سرمایه گذاری در کشوری مانند ایران بیش از اینهاست، ادامه داد: از سال گذشته کشورهایی که حاضر نبودند به ایران وام دهند، اکنون برای پرداخت وام اعلام آمادگی کرده اند.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه کرد: دولت سخت گیری همچون ژاپن، با کشورمان مذاکره کرده و مبلغ ۱۰میلیارد دلار سرمایه گذاری نهایی شده است.
وی تصریح کرد: علیرغم انجام این همه اقدامات بزرگ، ویروس غر زدن در جامعه ما اپیدمی شده و اخبار و فضاهای مجازی طوری انعکاس می یابند که انگار هیچ اتفاق خوب و مثبتی در کشور رخ نمی دهد.
وی افزود: بداخلاقی و فقر در همه جای دنیا وجود دارد و این همه سیاه نمایی از ایران، نشان از بی آگاهی برخی افراد از وضعیت دیگر کشورهاست.
خزاعی گفت: منویات مقام معظم رهبری در مذاکرات، دشمن را خلع سلاح کرد و امروز تمام کشورها به رئیس جمهوری جدید آمریکا گوشزد می کنند که درست عمل کند و این آگاهی مردم دنیا از ایران، از دستاوردهای برجام است.
رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران با بیان اینکه وضعیت سرمایه گذاری استان خوب است ولی هنوز با ایده آل ها فاصله دارد، خاطرنشان کرد: اخیرا سرمایه گذاران خارجی سود حاصل …