معرفی رسمی اعضای هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا در گیلان/نماینده رودسر جایگزین نماینده فومن و شفت شد

معرفی رسمی اعضای هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا در گیلان/نماینده رودسر جایگزین نماینده فومن و شفت شد

براساس اعلام ستاد پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستای گیلان سه عضو هیات نظارت بر انتخابات در استان به طور رسمی معرفی شدند.

نمایندگان1 498x498 300x300 - معرفی رسمی اعضای هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا در گیلان/نماینده رودسر جایگزین نماینده فومن و شفت شد

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از گیل نگاه بر این اساس در حالی که در رای گیری ۱۴ مهرماه مجمع نمایندگان گیلان (اینجا بخوانید) سه نماینده لیست امید یعنی محمد صادق حسنی نماینده مردم رشت، منوچهر جمالی نماینده شهرستان رودبار و حجت الاسلام محمد مهدی افتخاری نماینده فومن و شفت به عنوان اعضای هیات نظارت بر پنجمین انتخابات شوراهای شهر و روستای گیلان برگزیده شده بودند در معرفی رسمی اسدالله عباسی نماینده شهرستان رودسر و املش جایگزین محمد مهدی افتخاری شده است.

رئیس این هیات با توافق سه نماینده‌ی منتخب مجمع نمایندگان گیلان طی روزهای آینده انتخاب می شود.این افراد نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا در گیلان را برعهده خواهند داشت که ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶ هم‌زمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

بر اساس ماده ۵۳ قانون تشكیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی كشور كیفیت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی كشور طبق مواد ۷۳ و ۷۴ قانون اصلاح قانون تشكیلات شوراهای اسلامی كشوری و انتخابات شوراهای مزبور مصوب ۲۹/۴/۱۳۶۵ خواهد بود .

در ماده ۵۶ این قانون هم آمده است:تائید صحت انتخابات شوراهای شهر با هیات نظارت شهرستان است و اعلام آن توسط فرماندار انجام می‌گیرد . در این خصوص چنانچه كسی شكایتی داشته باشد ظرف مدت دو روزبه هیات نظارت استان ارسال و هیات مذكور ظرف مدت ۱۵ روز نظر نهایی خود را اعلام می‌کند.