معلمان زمینه ساز ظهور حسین فهمیده‌ها هستند رئیس شورای اسلامی کلانشهر رشت

معلمان زمینه ساز ظهور حسین فهمیده‌ها هستند

رئیس شورای اسلامی کلانشهر رشت اظهار کرد: معلمان زمینه ساز ظهور قهرمانان بسیجی مانند حسین فهمیده‌ها هستند.

IMG16353256 - معلمان زمینه ساز ظهور حسین فهمیده‌ها هستند

به گزارش خبر فوری رشت ،مهندس مسعود کاظمی، رئیس شورای اسلامی کلانشهر رشت در صد و شصت و سومین جلسه عادی این شورا که در عمارت شورای شهر رشت برگزار شد با گرامیداشت هشتم آبان، سالروز شهادت محمد حسین فهمیده و روز نوجوان و بسیج دانش آموزی، گفت: کشور ما با جنگ نرمی روبروی است که تاریخ، فرهنگ و هویت اسلامی ما را مورد هدف قرار داده است.

 وی با بیان اینکه به تناسب جنگی در آن قرار داریم دفاع ما هم باید غیرنظامی و نرم باشد، اظهار کرد: بهترین جنگ افزار در جنگ نرم خرد ورزی، بهره گیری از اندیشمندان و توسل به دانش و ارزش‌های اسلامی است.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر رشت، پیروی از ولایت فقیه و زنده نگه داشتن یاد حسین فهمیده‌ها را از دیگر روش‌های موفقیت در جنگ نرم برشمرد و افزود: زنده نگه داشتن یاد حسین فهمیده از اصالت‌های دفاع مقدس است.

وی خاطرنشان ساخت: روز بسیج دانش آموز، روز یادبود نوحوانی است که قله‌های شرف و انسانیت را طی کرد و نماد هزاران نوجوانی شد که با نثار خون خود کشور وانقلاب را حفظ کردند.

کاظمی اعلام کرد: بسیج مدرسه‌ای است که معلم، دانش آموز و درس آن ایثار، جهاد و عزت است.

وی بسیج را نماد اطاعت از خداوند دانست و گفت: بسیجیان با اخلاص خود در هشت سال دفاع مقدس درخت انقلاب را تنومند کردند و اکنون نیز با فداکاری در راه دفاع از حرم حضرت زینب (سلام الله علیها) صحنه‌هایی آفریدند که زبان قادر به توصیف آن نیست.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر رشت، زیربنای فعالیت‌های فرهنگی در قالب بسیج دانش آموزی را معلمان توصیف و اظهار کرد: معلمان، محور فعالیت‌های فرهنگی و بسترساز نهادینه سازی فرهنگ دینی و اسلام هستند.

 وی تاکید کرد: انجام فعالیت‌های فرهنگی بیش از اعتبار نیازمند اعتقاد است.

 کاظمی اضافه کرد: فعالیت معلمان زمینه ساز ظهور قهرمانان بسیجی مانند حسین فهمیده‌ها هستند.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر رشت با بیان اینکه کیفیت نهادهای آموزشی یکی از شاخص‌های توسعه در دنیاست، گفت: بسیج دانش آموزی سپاهی است که در قلب آموزش و پرورش رشد یافته و مشق عشق می‌کند.

 در جلسه امروز شورای شهررشت از مهندس حاجتی، مدیرکل آموزش و پرورش گیلان و سردار کاظمی پور، جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان تقدیر شد.