مفقود شدن ۲ ساله ملکه سرخ موی مراکش (+عکس)

مفقود شدن ۲ ساله ملکه سرخ موی مراکش (+عکس)

همسر پادشاه مراکش نزدیک به ۲ سال است که در انظار عمومی ظاهر نشده و این مساله باعث داغ شدن بازار شایعات و گمانه زنی‌ها شده است.

به گزارش رشت۲۰  به نقل از سی‌ان‌ان ترک،  شاهدخت “للا سلما ” ۴۱ ساله ملکه مراکش و همسر “محمد ششم” پادشاه مراکش از اکتبر سال ۲۰۱۷ که به همراه پادشاه مراکش در بازدید از مدرسه‌ای در شهر گردشگری” کازابلانکا” مراکش دیده شد، در انظار عمومی ظاهر نشده است.

او حتی پارسال هنگامی که محمد ششم ۵۶ ساله در فرانسه عمل جراحی قلب انجام داد و همه اعضای خانواده پادشاهی به عیادت از او در بیمارستان حاضر شدند، حضور نداشت.

همچنین در جریان سفر پارسال شاهزاده هری (نوه ملکه بریتانیا) و همسرش “مگان مارکل” به مراکش نیز، ملکه مراکش در ملاقات‌های رسمی و غیررسمی خانواده سلطنتی مراکش با مهمانان سلطنتی بریتانیا، غایب بود.

مساله غیبت للا سلما بازار گمانه زنی‌ها و شایعات را داغ کرده است. برخی رسانه‌ها می‌گویند او احتمالا از همسرش جدا شده است و کشور را ترک کرده است و خانواده سلطنتی مراکش از بیم جنجال رسانه‌ای این مساله را اعلام  عمومی نمی‌کنند. برخی رسانه‌ها می‌گویند او در جزیره‌ای در یونان اقامت دارد. برخی نیز می‌گویند او نیز مثل همسر شیخ دوبی از کشور گریخته است.

شاهدخت “للا سلما” چهره‌ای بین‌المللی است و به نیابت از خانواده پادشاهی مراکش در بسیاری از مراسم و مجامع بین‌المللی شرکت می‌کرد. او نخستین ملکه مراکش است که عکس‌ها و تصاویر او در کنار پادشاه در رسانه‌ها منتشر شد.

او در کنارزبان عربی مسلط به سه زبان دیگر است و در رشته کامپیوتر تحصیل کرده و پیش از ازدواج با شاه مراکش در یکی از شرکت‌های “آی تی” وابسته به خانواده سلطنتی مراکش کار می‌کرد.

او نخستین زن از خاندان سلطنتی مراکش است که به تنهایی و به نمایندگی از آن کشور برای شرکت در کنفرانس‌ها و مجامع رسمی در خارج از مراکش، سفر می‌کرد.

او همچنین رییس یک بنیاد خیریه (بنیاد للا سلما) برای کمک به بیماران سرطانی کشورش است.

للا سلما ۱۷ سال پیش (در سال ۲۰۰۲) با محمد ششم ازدواج کرده است. او از همسر تاجدار خود صاحب دو فرزند (یک پسر و یک دختر) است.

خانواده سلطنتی مراکش تاکنون درباره غیبت ملکه از انظار رسانه‌ها سکوت کرده است و همین مساله باعث گمانه‌زنی‌ زیادی در رسانه‌های داخلی و بین المللی شده است.

“للا سلما” نفر سمت راست تصویر

resized 1023966 892 - مفقود شدن 2 ساله ملکه سرخ موی مراکش (+عکس)

resized 1023967 627 - مفقود شدن 2 ساله ملکه سرخ موی مراکش (+عکس)
resized 1023968 709 - مفقود شدن 2 ساله ملکه سرخ موی مراکش (+عکس)