مقایسه اوضاع مالی سپیدرود با سایر تیم‌ها و بچه پولدارهای لیگ برتر

مقایسه اوضاع مالی سپیدرود با سایر تیم‌ها و بچه پولدارهای لیگ برتر

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، سپیدرود رشت علیرغم همه تنگناهای مالی نسبت به بسیاری از تیم‌های متمول لیگ وضعیت بهتری پیدا کرده است.

در حالی که به نظر می‌رسید تیم‌هایی چون پارس جنوبی و نفت آبادان از وضعیت مالی مناسبی برخوردار باشند خبرهای دریافتی حاکی از آن است که مشکلات مالی گریبان گیر این تیم‌ها نیز شده است.

گفته می‌شود نفت آبادان هنوز حدود ۳۵ درصد از مطالبات فصل قبل را نیز پرداخت نکرده است و در این فصل نیز به حدود ۵۰ درصد پرداختی رسیده است. پارس جنوبی هم با دست خالی بازیکنان را راهی تعطیلات نوروز کرد.

پیگیری‌های صورت گرفته نشان می‌دهد پدیده خراسان ۴۰ درصد، استقلال خوزستان ۴۰ درصد، گسترش فولاد ۵۵ درصد، سایپا ۵۰ درصد، تراکتورسازی ۴۰ درصد و نفت تهران ۳۵ درصد مطالبات را پرداخت کرده‌اند.

این در شرایطی است که سپیدرود با مالکیت خصوصی و حضور جواد تن زاده وضعیت به مراتب بهتری نسبت به فصول گذشته و حتی نیم‌فصل اول همین رقابت‌ها داشته است و در مقایسه با پرداختی سایر تیم‌ها نیز سپیدرود وضعیت بدی ندارد و حتی برای کسب نتایج مطلوب پاداش‌های تصاعدی نیز در نظر گرفته شده است.

در شرایطی که سپیدرودی ها حتی در شکست هم مورد حمایت کادر مدیریتی باشگاه بوده، با نزدیک شدن به هفته‌های پایانی لیگ زمزمه‌هایی مبنی بر عدم وصول کامل مطالبات خود را رسانه‌ای کرده‌اند باید در نظر داشته باشند که هرچند بخشی از مطالبات بازیکنان باقی‌مانده است اما با حضور تن زاده نظم مناسبی به پرداخت مطالبات تزریق شده است و با برنامه‌ریزی‌های مالی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت این تیم می‌تواند به یکی از تیم‌های حقیقتاً حرفه‌ای فوتبال ایران بدل شود.

سپیدرود حالا باید به فکر آکادمی فوتبال و پرورش نخبگان گیلانی دنیای مستطیل سبز باشد تا گام به گام به سمت تیم داری حرفه ای نزدیک شود و این مهم جز با اعتماد به مالک بومی و جوان این تیم و اتحاد و همدلی همگانی در استان محقق نخواهد شد.