ملی‌پوش فوتبال ایران فصل آینده در لالیگا بازی می‌کند پس از پیوستن به اوئسکا اسپانیا

ملی‌پوش فوتبال ایران فصل آینده در لالیگا بازی می‌کند

ستاره ایرانی باشگاه اوسترسوند سرانجام به لالیگا کوچ کرد تا بازی در یکی از معتبرترین رقابت های اروپا را تجربه کند.

به گزارش رشت۲۰ ؛سامان قدوس کاپیتان ایرانی اوسترسوند و بهترین ستاره ماه گذشته لیگ سوئد در میان تمام گمانه زنی هایی که پیرامون حضورش در تیم های فرانسوی و انگلیسی به گوش می رسید در انتقالی غیرمنتظره و جذاب راهی یکی از معتبرترین لیگ های اروپا شد تا از این پس شاهد هنرنمایی او در لالیگا باشیم.

دانیل کیندبرگ در صحبت هایی که پیرامون دریافت پیشنهادی وسوسه کننده از باشگاهی اسپانیایی برای خرید ستاره ایرانی داشت صبح امروز در گفتگو با رسانه های سوئد از جمله fotbollskanalen مدعی شد مذاکرات با باشگاه اوئسکا اسپانیا برای واگذاری سامان جدی تر از همیشه پیگیری می شود و هیچ بعید نیست ظرف چند ساعت آینده توافقات نهایی به دست آید. بعد از این صحبت ها دقایقی قبل باشگاه اسپانیایی از امضای قراردادی سه ساله با سامان خبر داد تا قدوس سومین ایرانی لالیگا لقب بگیرد.

اوئسکا که برای اولین بار صعود به لالیگا را تجربه کرد نه تنها خواسته مالی اوسترسوند برای پرداخت ۵۰ میلیون کرونی را برآورده کرد  تا به هر شکل ممکن از بهترین مهاجم فوتبال سوئد و آقای گل حال حاضر این رقابت ها برای تقویت خط حمله اش بهره ببرد از همین رو قدوس دقایقی قبل در نشستی با مدیرنقل و انتقالات باشگاه اسپانیایی قرارداد خود را امضا کند.

باشگاه اوئسکا که در این فصل صعود به لالیگا را تجربه کرد در حال حاضر هدایتش بر عهده یک چهره نام آشنای آرژانتینی به نام لئو فرانکو قرار دارد، دروازه بان سابق باشگاه های آتلتیکو مادرید و ساراگوسا همین طور تیم ملی آرژانتین که در اولین تجربه مربیگری خود موفق شد دست به کار بزرگی بزند و این تیم را به لالیگا برساند.

در فهرست بازیکنان حال حاضر این باشگاه نفرات خارجی کم دیده نمی شود تا جایی که در بین مهاجمان دو مهاجم ایتالیایی و هندوراسی در کنار دو اسپانیایی دیده می شود که لئو فرانکو برای تقویت این خط به خرید سامان قدوس ستاره ایرانی از اوسترسوند پرداخت تا در کنار ساموئل لونگو که به صورت قرضی از اینتر در این تابستان راهی اوئسکا شده خط آتش ویرانگری بسازد.

اوئسکا شهری در ایالت آراگون در شمال اسپانیا محسوب می شود که حضور این تیم در لالیگا بعد از موفقیت های فصل گذشته در دسته دوم اسپانیا باعث شد تا تمامی نگاه های به این شهر و تیم محبوب شهر معطوف شود. سامان قدوس که فصل پیش بعد از ابراز تمایل سلتاویگو برای خرید او فرصت حضور در لالیگا را از دست داد حالا دوباره می تواند خود برای چالشی بزرگ و هیجان انگیز در این رقابت های معتبر آماده کند چون کوچ به اوئسکا می تواند زمینه برای درخشش بیشتر ستاره ۲۴ ساله ایرانی را فراهم کند به خصوص در تیمی کوچک اما امیدوار مثل اوئسکا که موفقیت در آن می تواند پلی برای رسیدن به تیم های بزرگ تر باشد.