ممنوعیت تردد شبانه باید در رودبار اعمال شود یا بندر انزلی؟!

ممنوعیت تردد شبانه باید در رودبار اعمال شود یا بندر انزلی؟!

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از حرف تازه، محمود قاسم نژاد جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونا گیلان و معاون سیاسی استانداری گیلان بار دیگر با اظهارات خود مردم را سرگردان کرد و اکنون این سوال به وجود آمده که ممنوعیت تردد شبانه باید در رودبار اعمال شود یا بندر انزلی؟!

نژاد - ممنوعیت تردد شبانه باید در رودبار اعمال شود یا بندر انزلی؟!

در شرایطی که روز گذشته دکتر علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، چهار شهر بندرانزلی، رودسر، آستارا و تالش را به عنوان چهار شهر قرمز کرونایی گیلان از بین ۱۲ شهر کرونایی کل کشور معرفی کرد. محمود قاسم نژاد در گفتگویی از ممنوعیت تردد شبانه در ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد در چهار شهر آستارا، تالش، رودبار و رودسر به همراه رشت به دلیل جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر خبر داد! وی همچنین در بخشی از مصاحبه خود اعلام کرد: خودروهای شخصی نمی‌توانند از وضعیت قرمز به نارنجی و زرد و یا برعکس تردد کنند.

این اظهارات قاسم نژاد سوالاتی را برای گیلانی ها به وجود آورده که باعث سرگردانی و حتی شاید خسارات مالی به مردم شود.

۱.به طور مشخص و شفاف اعلام شود شهرهای قرمز کرونایی گیلان کدام شهرها هستند؟ اگر بندرانزلی، رودسر، آستارا و تالش شهرهای قرمز هستند پس علت اعلام ممنوعیت تردد شبانه در رودبار و عدم اشاره به بندرانزلی چیست؟

۲.آیا ساکنین شهرهای نارنجی می توانند به شهرهای نارنجی دیگر بروند؟ اگر مسیری را برای عبور انتخاب کنند که شهرهای قرمز حتی در مسیر تردد به مقصد نیز قرار نگیرند آیا باز هم احتمال جریمه برای این خودروها وجود دارد؟

۳.با توجه به اینکه بندرانزلی یکی از مقاصد همیشگی گردشگری برای بسیاری از گیلانی ها است؛ اگر به دلیل همین نحوه اطلاع رسانی غیرشفاف و مبهم آقای قاسم نژاد شهروندان شهرهای مختلف گیلان به بندرانزلی بروند و جریمه شوند چه کسی پاسخگو خواهد بود؟ آیا ایشان خسارت مالی را بر عهده می گیرد؟

این نخستین بار نیست که محمود قاسم نژاد در مصاحبه های خود باعث سرگردانی مردم گیلان شده است.

وی پیش از اعمال محدودیت های ترددی در آخرین روز آبان ماه نیز در مصاحبه ای از لغو محدودیت ها در شهرهای قرمز گیلان سخن گفته بود که پس از انتشار گزارش هایی در این خصوص و همچنین انتشار اخباری از سخنان استاندار گیلان در روز اول آذر سرانجام اظهارات قاسم نژاد اصلاح شد.

اما روز سوم آذر بار دیگر اظهارات قاسم نژاد در خصوص نحوه صدور برگه تردد باعث انتقاد برخی رسانه ها از نحوه اطلاع رسانی او شد. و البته این بار هم پس از انتقادات رسانه ای، اصلاحات لازم صورت گرفت و امکان ثبت درخواست برگه تردد در پورتال استانداری گیلان نیز علاوه بر فرمانداری رشت فراهم شد.

در پایان از آقای قاسم نژاد درخواست می شود از این پس، در خصوص مصاحبه های اینچنینی که جنبه اطلاع رسانی دارد و ممکن است جرائمی را برای شهروندان شهرهای مختلف استان به همراه داشته باشد دقت بیشتری داشته باشند و پیش از بیان و انتشار مطالب از صحت تمامی موارد اطمینان حاصل نمایند!

%D8%B4%D9%87%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C %D9%82%D8%B1%D9%85%D8%B2 %D9%88 %D9%86%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%AC%DB%8C 1024x545 - ممنوعیت تردد شبانه باید در رودبار اعمال شود یا بندر انزلی؟!