مواد مخدر یا روانگردان در کیک‌های دارای قرص مشاهده نشد معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد:

مواد مخدر یا روانگردان در کیک‌های دارای قرص مشاهده نشد

به گزارش رشت۲۰ ;فردین مهرابیان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خصوص مشاهده جسم خارجی از جمله قرص یا کپسول در برخی از محصولات خوراکی، اظهار داشت: بررسی های انجام شده حاکی از آن است که در سطح خطوط تولید و بسته بندی و عرضه کلان از مسیر شرکت های پخش مجاز و رسمی، موردی مشاهده نشده است.

IMG 20191217 233213 391 - مواد مخدر یا روانگردان در کیک‌های دارای قرص مشاهده نشد

مهرابیان با بیان اینکه دستگاه های مسوول جهت روشن شدن ابعاد قضیه، بلافاصله با حساسیت به موضوع، ورود کرده‌اند، گفت: تا این لحظه گزارشی مبنی بر وجود مواد مخدر یا روانگردان در نمونه‌های ارسالی، نداشته‌ایم.

 

وی در ادامه یادآورشد: مرجع اظهار نظر در خصوص محتوای قرص‌ها و کپسول ها، آزمایشگاه مرجع سازمان غذا و دارو است.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر اینکه فروشگاه های مواد غذایی، مکلف به تامین فرآورده های غذایی از شرکت های پخش معتبر و مجاز در قبال فاکتور رسمی فروش می باشند، تصریح کرد: در صورت خرید از توزیع کننده های غیر مجاز، در قبال پیامدهای آن پاسخگو خواهند بود.

 

مهرابیان اظهار داشت: بازرسان بهداشت محیط و کارشناسان نظارت بر مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نسبت به تشدید بازرسی از مراکز تولید، نگهداری، عرضه و فروش مواد غذایی در سراسر استان اقدام نموده اند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پایان با تاکید بر اینکه خانواده ها، اولیای مدارس، دانش آموزان و مصرف کنندگان می بایست محصولات غذایی را صرفاً از فروشگاه های معتبر تهیه نمایند، یادآور شد: در این خصوص هنگام خرید، به سالم بودن بسته بندی و دستکاری نشدن بسته های محصولات دقت نموده و در صورت مشاهده موارد مشکوک در سراسر کشور، مراتب را به سامانه تلفنی ۱۹۰ گزارش نمایند.