موارد جدید ابتلا به کرونای جهش‌یافته انگلیسی در گیلان شناسایی شد

موارد جدید ابتلا به کرونای جهش‌یافته انگلیسی در گیلان شناسایی شد

به گزارش رشت۲۰۰و به نقل از تسنیم، آبتین حیدرزاده شامگاه سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیش‌ بینی ما مبنی بر افزایش بیماران کرونایی در استان گیلان اکنون اتفاق افتاده است.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - موارد جدید ابتلا به کرونای جهش‌یافته انگلیسی در گیلان شناسایی شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: تعداد ۳۳۰ نفر بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند ۸۰ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته به این آمار افزوده شده‌اند و ۸۰ نفر نیز در ICU  بستری هستند.

 وی افزود: روز گذشته چند نفر مبتلا به کرونای انگلیسی در شهرستان‌هایی که مقصد بیشتر مسافران بوده و گردشگرپذیرتر بودند شناسایی شدند و احتمال می‌رود که در روزهای آینده شاهد افزایش کرونای انگلیسی در سطح استان باشیم.

حیدرزاده با بیان اینکه برای کنترل کرونای انگلیسی همه بیماران باعلائم و بدون علائم را مورد رهگیری قرار دادیم تصریح کرد: از مردم می‌خواهیم که از تجمعات پرهیز کرده و ماسک به همراه داشته باشند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان عنوان داشت: همچنین مسافران نوروزی و میزبانان گیلانی تا دو هفته پس از بازگشت مهمانشان حتی اگر علائمی ندارند از حضور در تجمعات پرهیز کنند.